جستجو دینامیک گوگل ادوردز ؛ قابلیتی فراتر از آن چه که تصور کنید!

خانه / وبلاگ / آموزش بازاریابی اینترنتی / جستجو دینامیک گوگل ادوردز ؛ قابلیتی فراتر از آن چه که تصور کنید!
5 / 5
1
کاربردهای جستجو دینامیک گوگل ادوردز

جستجو دینامیک گوگل ادوردز ؛ قابلیتی فراتر از آن چه که تصور کنید!

5 / 5
1

در یک فروشگاه اینترنتی یا وب سایتی که خدمات مختلفی عرضه می کند به صورت هفتگی محصولات فراوانی آپدیت می شود. جدا از اجناس جدیدی که باید به لیست موجودی فروشگاه اضافه شوند ایجاد تغییر و تحول و به روزرسانی محصولات قدیمی هم از جمله اموری است که مدیر وب سایت باید بدان رسیدگی کند. شاید انجام این کار ها در سایت شدنی باشد اما وقتی قرار باشد لیست تمام این محصولات به سرویس های تبلیغاتی شما نظیر سرویس کلیدی گوگل ادوردز اضافه شود همه چیز شبیه به یک کابوس می شود! از یک طرف محصولات باید مدام آپدیت شوند و به لیست کلمات کلیدی ادوردز اضافه شوند و از طرف دیگر هم مدیریت چندین و چند قلم جنس و کسب اطمینان از بهینه بودن آن برای نمایش در گوگل کار ساده ای نیست؛ چون شناخته شدن این کلمات برای گوگل و بهینه سازی آن ها زمانبر است. گوگل که خودش از تمام این محدودیت ها و مشکلاتی که وبمستران ممکن است با آن ها رو به رو شوند آگاهی دارد قابلیتی جذاب و کاربردی به نام جستجو دینامیک گوگل ادوردز را فراهم نموده که وسعت و کارایی آن فراتر از حد تصور است!

جستجو دینامیک گوگل ادوردز قابلیتی برای تغییر هوشمندانه عناوین درج شده در مطالبی است که ما منتشر می کنیم. گوگل در این حالت مثل یک کارشناس خبره به عمق تبلیغات نفوذ می کند و در صورتی که محتوا ما با خواسته کاربر تطبیق داشته باشد حتی با وجود بی ارتباطی عنوان مطلب به کلمه کلیدی جستجو شده توسط وی آن را نمایش می دهد.

اکنون این قابلیت شگفت انگیز در اختیار تمام کاربران سرویس گوگل ادوردز قرار دارد. شما هم با آموزش امروز می توانید از جستجو دینامیک گوگل ادوردز در جهت هر چه بیشتر دیده شدن تبلیغات پولی خود استفاده کنید.

کاربردهای جستجو دینامیک گوگل ادوردز

جستجو دینامیک گوگل ادوردز در تبلیغات (DSA) نه فقط با توجه به متغیر بودن آن بیشتر دیده می شود بلکه اگر به خوبی اصول بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز روی آن پیاده شود می تواند خیلی بیشتر و عمیق تر از حالت پیش فرض تبلیغات جواب دهد.

مطلب پیشنهادی  از صفر تا صد بازاریابی محتوا و ملزومات آن در سئو

معرفی جستجو دینامیک تبلیغات از منظری دیگر

به جستجو دینامیک به عنوان یک تابلو اعلانات نگاه کنید که نماینده محتویات صفحات فرود سایت شما می باشد. از آن جایی که صفحات فرود سایت ها حاوی لینک های کلیدی برای ناوبری بهتر هستند، ادوردز هم از اطلاعات این تابلو اعلانات استفاده می کند و به این شکل تصمیم میگیرد بر اساس همین اطلاعات چه اقدامی برای هدایت کاربران انجام دهد.

کاربردهای جستجو دینامیک گوگل ادوردز

بعد از این که گوگل محتوا صفحات فرود را قضاوت کرد عنوان مطالب سایت شما را مطابق با خواست کاربر تغییر می دهد.

کاربردهای جستجو دینامیک گوگل ادوردز

از منظر دیگر جستجو دینامیک گوگل ادوردز مثل تبلیغات متنی معادل با لیست تبلیغاتی شما است. با استفاده از سرویس Google Shopping که جستجو محصولات را خیلی ساده تر می کند شما اطلاعات کاملی به عنوان فید سایت به گوگل می دهید. حالا نوبت گوگل است که از بین اطلاعات ارائه شده توسط شما آن چه می خواهد را دریافت کرده و کاربر را بدان هدایت نماید.

جستجو دینامیک گوگل ادوردز؛ مخصوص وبمستران بلندپرواز!

هر وب سایتی با صفحات فرود گسترده و متنوع می تواند از قابلیت دینامیک استفاده کند. مسلما وب سایت های ووکامرس که اقلام متعددی برای قرار دادن در سایت دارند و تبلیغات آن ها به یکی دو تا جنس محدود نمی شود بیش تر نیاز دارند از جستجو دینامیک گوگل ادوردز بهره ببرند.

هیچ وبمستری مایل نیست ساعت ها برای درج محصولات جدید و به روزرسانی محصولات قدیمی در تبلیغات وقت بگذارد. DSA یا سیستم جستجو دینامیک گوگل ادوردز بدون نیاز به پرداخت هزینه و یا استفاده از متخصص یا کارشناس انجام این امور را با استفاده از جستجو دینامیک بر عهده می گیرد.

کاربردهای جستجو دینامیک گوگل ادوردز

دقت داشته باشید که استفاده از این قابلیت برای تمام وب سایت ها توصیه نمی شود. وب سایت هایی که به دنبال برندینگ و توسعه فروش با افزایش صفحات فرود خود هستند یا این که برای هر صفحه از سایت تبلیغات خاص داشته باشند باید به سراغ استفاده از این قابلیت بروند.

مطلب پیشنهادی  5 تکنیک برای دوبرابر کردن تاثیر کلمات کلیدی منفی در سیستم ادوردز

جستجو دینامیک چه فایده ای دارد؟

DSA یا جستجو دینامیک مزایا مختلفی دارد. ساده ترین و مهم ترین آن خلاص شدن از شر محدودیت نمایش 25 کاراکتری عنوان در آناتومی لیست نتایج گوگل است که با جستجو دینامیک نیازی نیست نگران طولانی شدن هدینگ یا عناوین اصلی خود باشیم.

کاربردهای جستجو دینامیک گوگل ادوردز

و اما از نظر فنی این قابلیت بیش تر زمانی کاربرد دارد که قصد داریم کلمات کلیدی جدیدی به کمپین اضافه کنیم؛ دقیقا وقتی که ابزار پر سر و صدای keyword planner قادر نیست دقیقا به ما یک عبارت کلیدی مناسب را برای فروش یک کفش نایکی که از هر 20 کلیک 5 فروش دارد را معرفی نماید. در چنین حالتی با جستجو دینامیک حتی اگر کلیدواژه خاصی را اتخاذ نکرده باشید اما مقصود کاربر در محتوا سایت شما مشاهده شود باز هم فروش خود را خواهید داشت.

نقاط ضعف جستجو دینامیک تبلیغات گوگل

به عنوان یک مبتدی ممکن است شما فاکتورهای زیادی را برای نمایش تبلیغات خود برای گوگل تعیین نمایید. با این حال در استفاده از این قابلیت یک محدودیت مهم وجود دارد و آن هدینگ ها یا سرتیتر های مربوط به سایت می باشد. به زبان دیگر اگر عناوین یا تگ های عنوان سایت شما و تگ H1 بهینه نباشند آن گاه هماهنگ کردن کوئری یا جستجو کاربران با محصول مناسب در سایت شما برای گوگل دشوار خواهد شد. این روند دقیقا مثل سئو منفی است که ما با وجود هزینه های مختلف نتیجه عکس می گیریم.

کاربردهای جستجو دینامیک گوگل ادوردز

تنظیم DSA برای کمپین های تبلیغاتی

برای تنظیم حالت جستجو دینامیک وارد تنظیمات ادوردز شوید. صفحه ای که مشاهده می کنید گزینه هایی مطابق با تصویر زیر دارد:

کاربردهای جستجو دینامیک گوگل ادوردز

در گوگل ادوردز می توانید حالت دینامیک را برای هر بخش به صورت مستقل فعال کنید. در تب Auto Targets گزینه های مختلفی را مشاهده می کنید که می توانید پارامترهای مختلفی مثل دسته بندی محصول، URL و عناوین را هدفگذاری کنید.

در تصویر زیر هدفگذاری دینامیک یک سایت خارجی را مشاهده می کنید که تعیین کرده است URL های حاوی کلمات (برند) nike، italian و…هدفگذاری و به صورت دینامیک نمایش داده شوند.

کاربردهای جستجو دینامیک گوگل ادوردز

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *