ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

خانه / افزونه وردپرس / افزونه رایگان / ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی
ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

ابزارک وردپرس چیست ؟

ابزارک وردپرس یک باکس کوچک است که با فعال کردن آن در سایت یک تابع به خصوص اجرا می شود ، این تابع می تواند نمایش آخرین مطالب ، نمایش کاربران ، نمایش فرم ورود و … باشد که به راحتی با کشیدن و رها کردن نشانگر ماوس به سایت شما اضافه خواهد شد به عبارتی ساده تر می توان گفت که این ابزارک ها از تکه کد هایی تشکیل شده است که می تواند به طور خودکار مواردی را در جاهای متفاوتی از قالب وردپرس و وب سایت شما فراخوانی کند و شما می توانید از طریق آن ها امکانات کاربردی و جالبی را به قالب وب سایت خود بیافزایید .

به طور مثال تصور کنید که شما قصد دارید در قسمتی از سایت یا وبلاگ خود، یک امکان نمایش آب و هوا را بیافزایید برای این کار تنها لازم است که از بخش ابزارک در قسمت ابزارک های ودرپرس، با کشیدن و گذاشتن آن در هر جای قالب آن را قرار دهید به این نکته دقت داشته باشید این که شما می توانید چگونه از ابزارک ها استفاده کنید و اینکه می توانید درچه جاهایی از قالب وردپرس از آن استفاده نمایید ، فقط و فقط بستگی به کدنویسی قالب وردپرس شما دارد . باید بخاطر داشته باشید که این طراحی قالب وردپرس است که تعیین می‌کند چه قسمت‌هایی مخصوص ابزارک‌ها باشد به همین دلیل است که برخی قالب‌ها به هیچ عنوان از ابزارک پشتیبانی نمی‌کنند . ولی برخی دیگر از یک بخش ، تا تعداد زیادی بخش ابزارک پشتیبانی می‌کنند .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

استفاده از ابزارک های کاربردی وردپرس با SiteOrigin Widgets Bundle

جالب است بدانید که تمام ابزارک‌ها براساس یک پلت‌ فرم قدرتمند ساخته شده اند و دارای فرم‌های پیشرفته ، رنگ‌های نامحدود و بیش از ۱۵۰۰ آیکون است . بسیاری از افزونه ها و قالب های وردپرس ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید از آن ها استفاده نمایید . امروز در بخش آموزش وردپرس با هم یک افزونه کاربردی را بررسی خواهیم کرد که با استفاده آن می توان انواع ابزارک های مورد نیاز سایت وردپرسی را در سایت خود به نمایش بگذاریم

وردپرس ابزارک هایی نظیر تقویم ، اطلاعات ، بایگانی ، برگه ها ، جستجو و … را ارائه نموده است آن هم به صورت پیش فرض . این ابزارک ها تنها بخشی از نیاز کاربران را پاسخ گو خواهد بود نه تمامی آن ها را .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

ویژگی های افزونه SiteOrigin Widgets Bundle

این افرونه نقشه گوگل و همچنین ویجت دکمه که بتوانید آدرس دلخواه خود را با استفاده از آن به دکمه ایجاد شده بدهد را دارا می باشد .

همچنین این افزونه دارای ویجت تصاویری است که می توانید از طریق آن تصویر را در هر کجا که مایل هستید اضافه کنید و در ادامه باید گفت دارای ویجت Call To Action  است که می توانید کاربرانتان را فراخوانی کنید که عملی را انجام دهند .
از دیگر ویژگی های این افزونه ویجت اسلایدر آن می باشد که می توانید تصاویر و ویدئوی HTML5 را به صورت اسلایدر در ساید باز نمایش دهید و همچنین ویجت جدول قیمت که میتوانید در سایدبار یا صفحه ساز نمایش دهید .

دارای ویجت کروسل است که می توانید نوشته ها،برگه ها یا تصاویر را به صورت اسلایدر چرخشی نمایش دهید .
ویجت ویدئو را داراست که می توانید ویدئوهای مورد نظر خود را نمایش دهیدو ویجت Features که می توانید بلوکی از ویژگی ها را همراه با آیکون نمایش دهید .
ویجت Headline که می توانید یک عنوان مشخص کنید و ویجت دکمه شبکه اجتماعی که می توانید دکمه را لینک به شبکه های اجتماعی بدهید .

چگونگی کار با افزونه :

در اولین مرحله باید این افزونه را دانلود و سپس آن را نصب و راه اندازی و کنید بعد از فعال سازی این افزونه ، سربرگ جدیدی به نام SiteOrigin Widgets به منو افزونه ها در پیشخوان وردپرس اضافه می شود . کاربران می توانند در صفحه تنظیمات افزونه  ابزارک ها را فعال یا غیرفعال کنند و ابزارک ها را مدیریت نمایند . سپس به بخش نمایش> ابزارک ها رفته و ابزارک های دلخواه خود را انتخاب و به سایدبار سایت تان دراگ کنند .

مطلب پیشنهادی  نمایش بازدید روزانه سایت با افزونه daily stat

تصویر زیر نحوه چگونگی کار با افزونه را به کاربران نشان می دهد اگر کاربران تمایل دارند که نحوه کار با افزونه را بدانند می توانند علاوه بر توضیحات گفته شده به عکس زیر نیز رجوع نمایند .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

لازم به ذکر است که امروزه در حال حاضر شرکت های تولید کننده افزونه ها و پلاگین های وردپرس تمام سعی خود را می کنند تا در طراحی این افزونه ها تنظیماتی را به وجود آورند تا برای استفاده از آن افزونه دیگر نیاز به درج مستقیم کد در قالب نباشد . بدین شکل که شما با نصب و فعال سازی مثلا یک افزونه اسلاید شو براحتی می توانید به قسمت ابزارک ها بروید و ابزارک آن افزونه را مشاهده کنید که می توانید عرض و طول افزونه و افکت و … را تنظیم نمایید .

1. ابزارک آخرین پست به همراه تصاویر شاخص

یک ابزارک برای نمایش پست هایی که اخیرا در سایت گذاشته شده است به صورت پیش فرض وجود دارد که همین ابزارک آخرین پست به همراه ریز عکس ها برای کاربران این امکان را به وجود می آورد که آخرین پست ها را همراه یک ریز عکس مربوط به آن نمایش می دهدو همچنین می توانید ارتفاع و عرض تصویر را از تنظیمات ابزارک تغییر دهید .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

2. دسته بندی پست ها

این ابزارک پست های اخیر را از یک دسته بندی انتخاب شده را همانطور که از نامش پیداست نشان می دهد. این ابزارک این قابلیت را دارد که شما می توانید انتخاب کنید که ابزارک عنوان به عنوان پست و یا فقط گزیده ای از ریز عکس ها را نمایش دهد . گفتنی است که شما می توانیداز طریق این ابزارک ، ابزارک را در صفحات خاص پنهان کنید .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

3. آیکون های اجتماعی ساده

این ابزارک تا کنون بهترین ابزارک برای اضافه کردن آیکون های اجتماعی بوده است برای اضافه کردن آیکون های اجتماعی به ستون های فرعی از این ابزارک استفاده می شود که یک ابزارک بسیار ساده است . تمامی گزینه های پیکربندی در تنظیمات ابزارک موجود می باشد . این ابزارک این قابلیت را به کاربران خود می دهد که بتوانند انتخاب کنند که کدام شبکه اجتماعی به لینک یا آدرس پروفایل شما اضافه شود و همچنین این توانایی را دارند که رنگ یا پیش زمینه آیکون را بسته به سلیقه خود تغییر دهند .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

4. ابزارک گوگل مپ

ابزارک گوگل مپ ، برای کاربرانی ک تمایل دارند که نشانی و محل کسب  خود را نشان دهند ابزارک مناسبی می باشد که این ابزارک یک نقشه به نوار کناری سایت اضافه می کند .

مقاله مشکل نمایش نقشه گوگل در سایت وردپرس را حتما بخوانید

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

5. حساب های اجتماعی

این ابزارک در نوار کناری ، تعداد کسانی که شما را در شبکه های مجازی و اجتماعی دنبال می کند را نشان می دهد و همین امر خود سبب ایجاد وفاداری و اعتماد بین شما و کاربرانتان می شود .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

6. ابزارک تصاویر

در ابزارک تصاویر ، باید HTML را در یک ابزارک متن بنویسید تا یک تصویر به نوار کناری اضافه شود این ابزارک می تواند یک تصویر را با استفاده از آپلود رسانه به وردپرس اضافه کند .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

این ابزارک به صورت پیشفرض در نسخه جدید وردپرس قرار داده شده است به طوری که بدون نیاز به افزونه خاصی میتوانید ابزارک تصویر را در سایدبار قالب خود قرار دهید .

7.ابزارک منوی سفارشی

ابزارک منوی سفارشی با یک دسته ابزارک به صورت پیش فرض همراه است باید بدانید که هیچ عنصری بطور پیش فرض برای نمایش طبقه بندی های سفارشی در نوار کناری سایت وردپرس وجود ندارد .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

8. آرشیو های سایت

ابزارک آرشیو فشرده با گروه بندی کردن آرشیو های ماهانه ، مشکلاتی از قبیل این که آرشیو ماهانه به شکل پیش فرض ، آرشیوهای شما را در یک لیست طولانی از ماه را نشان می دهد و همین کار سبب اشغال فضای زیاد می شود را در قالب یک فرم فشره سالانه حل می کند .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

9. ابزارک نویسندگان

ابزارک نویسندگان ، به کاربران این امکان را می دهد که یک لیست از نویسندگان را به آن ها نشان دهد که به واسطه همین ابزارک می توانید نام نویسنده را همراه با آواتار و لینک پست مربوط داشته باشید و همچنین این توانایی را برای کاربران ایجاد می کند که بتوانند تعداد مطالبی را که هر نویسنده بر روی سایت قرار داده است را مشاهده نمایند .

مطلب پیشنهادی  ایجاد آیکون های شبکه های اجتماعی در وردپرس با ultimate social media plus

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

10. گالری کانال یوتیوب

کاربران از طریق این ابزارک می توانند آخرین فیلم هایی را که در کانال یوتیوب خود گذاشته اید و همچنین در سایت وردپرس نمایش می دهد را مشاهده نمایند . این ابزارک فیلم ها را در یک طرح بندی شبکه ای در یک فضای کوچک و جالب نمایش می دهد .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

11. OptinMonster

اگر به دنبال یک افزونه مناسب برای وردپرس و همچنین راهی برای ساخت یک لیست ایمیل برای وبلاگ خود هستید ما به شما افزونه OptinMonster را معرفی می کنیم . OptinMonster با دو ابزارک همراه است: Sidebar و Afterpost. که هر دو این ابزارک ها اجازه افزودن عضو را به سایت شما می دهد . حتی این امکان را به وجود می آورد که بتوانید گروه کاربران را به دسته ها و اشکال مختلف در صفحات نشان دهید .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

12. ابزارک تب ورود

این ابزارک ، یک ابزارک جدول بندی شده با زبانه فرم های ورودی به سیستم ثبت نام و بازیابی رمز عبور می افزاید . ابزارک تب ورود راه دیگریست که برای افزودن فرم ورود به نوار کناری از آن استفاده می شود و همچنین این امکان را برای کاربران مهیا می سازد که  حتی بدون دسترسی به بخش مدیریت به سایت وارد شوند .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

13. اطلاعات ساده تماس

کاربران از طریق این ابزارک می توانند به راحتی اطلاعات تماس، آیکون های اجتماعی و اطلاعات محل را به وسیله پر کردن یک فرم ساده به وردپرس خود اضافهکنند . به سادگی می توانند به وسیله کشیدن و رها کردن ابزارک را برای نمایش اطلاعات به نوار کناری اضافه کنند .

در صورت نیاز به فرم حرفه ای برای ایجاد تماس با ما می تونید از افزونه فرم ساز پیشرفته وردپرس گراویتی فرم استفاده کنید

 

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

14. چت سریع

به جرات می توان گفت چت سریع یک سیستم چت کوچک اما بسیار قدرتمند است که با قابلیت پیکربندی بسیار بالا برای وب سایت وردپرس می باشد . کاربران می توانندبا استفاده از این ابزارک به نوار کناری اضافه و قابلیت چت را در همه جای سایت خود فعال کنند .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

15. ابزارک نظرات مشتریان

ابزارک نظرات مشتریان ، یک ابزارک جالب و در عین حال مفید است که در بالا و پایین صفحات وب سایت می توانید آن را قرار دهید و همچنین این ابزارک ، یک راه عالی برای ابراز رضایت مشتریان است .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

16. سوت

این ابزارک تب و منو ها را جا به جا و محتوای صفحه نمایش اکاردئون را در قالبی منحصر به فرد طراحی می کند .در صورت تمایل برای نمایش هر مطلب در اکوردئون می توانید این ابزارک را به نوار کناری اضافه کنید .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

17. وضعیت اسکایپ

وضعیت اسکایپ یک راه خوب و قوی برای ارتباط با مشتریان است جالب است بدانید که با این افزونه می توانید اکانت اسکایپ خود را نمایش دهید و وضعیت آفلاین بودن یا آنلاین بودن آن را به مشتریان خود اطلاع دهید .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

18. ابزارک Soliloquy

برای آسان تر کردن حرکت اسلایدر ها می توان از این ابزارک استفاده نمود چرا که این ابزارک یک برنامه کشویی است و بهترین ویژگی این ابزارک این است که می توانید اسلایدر را در هر نقطه از ابزارک اضافه کنید . بنابراین می توانید پست های اخیر، نوشته ها، فیلم ها، تصاویر و یا هر چیز دیگری را که دوست دارید بطور اسلایدر مانند نمایش دهید .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

19. ابزارک جزئیات یک صفحه

این ابزار این امکان را برای شما به وجود می آورد تا در صورت تمایل یک صفحه را بعنوان یک صفحه برجسته به نوار کناری اضافه کنید؛ به اینصورت که عنوان صفحه ، گزیده ای از مطلب و یک تصویر برجسته از پست را نمایش خواهد داد .

 

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

20.گالری Envira

اگر به دنبال یک افزونه گالری پاسخ گو هستید گالری Envira می تواند بهترین گزینه باشد چرا که عکاسان یا علاقه مندان به عکس ، برای به نمایش گذاشتن گالری عکس های خود در قسمت نوار کناری می توانند از این افزونه استفاده نمایند .

ابزارک های کاربردی وردپرس برای هر سایتی

 

ابزارک ها بخش هایی هستند که میتوانید هر آنچه که در سایت نیاز است در کنار مطالب ثابت وجود داشته باشد را در سایدبار قرار دهید اساس کار ابزارک موردی است که به صورت ثابت قرار است درتمامی صفحات وجود داشته باشد ، مانند اطلاعات تماس ، کادر جستجو ، دسته بندی های مطالب یا مواردی از این قبیل که در صفحات داخلی باید وجود داشته باشند در نسخه جدید وردپرس میتوانید ابزارک هایی به صورت پیشفرض مشاهده کنید که کاربردی تر می باشند یا اینکه اگر نیاز داشتید وردپرس این قابلیت را دارد تا بتوانید به صورت اختصاصی ابزارک خود را تولید کنید.

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

2 دیدگاه

 1. mahdi

  سلام از چه ابزارکی برای نمایش تازها داع ترین ها تو ساید بار استفاده کردید؟
  smart tab widget ?

  • علی غلامی

   سلام عزیز
   اگه افزونه ای که داخل آموزش معرفی شده رو نصب کردید ، باید از ابزارک category posts استفاده کنید. البته اگه قالبتون یه قالب پریمیوم و پیشرفته باشه به صورت پیشفرض این ابزارک ها رو داخل و میتونید بدون افزونه هم انجام بدید.
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − شش =