راهنما انتخاب کلمات کلیدی برای سایت های فروشگاهی

خانه / سئو / آموزش سئو / راهنما انتخاب کلمات کلیدی برای سایت های فروشگاهی
5 / 5
1
راهنما انتخاب کلمات کلیدی برای سایت های فروشگاهی

راهنما انتخاب کلمات کلیدی برای سایت های فروشگاهی

5 / 5
1

سال ها از معرفی معیار “کلیدواژه ها” برای رتبه بندی سایت ها می گذرد؛ اما همچنان جستجو برای یافتن بهترین کلمه از میان انواع رایج کلمات کلیدی ادامه دارد. هر چه قدر هم که گوگل با نوآوری ها و تغییر رویه سعی داشته باشد نسبت به استفاده از کلیدواژه ها در عناصر h1 تا h6 صفحات و پست ها بی تفاوت بماند باز هم بنا به دلایلی که بارها در دیجی وردپرس نقد و بررسی کرده ایم به آن ها نیاز داریم. این اهمیت در سایت هایی که با هدف کسب درآمد مستقیم فعالیت دارند اهمیت بیشتری می یابد و به این شکل انتخاب کلمات کلیدی برای سایت های فروشگاهی نسبت به گذشته حساسیت بیشتری خواهد داشت.

هدف اصلی مطلبی که پیش روی شما می باشد این است که هنوز هم مثل گذشته جستجو کلمات کلیدی برای انتخاب برترین و پربازده ترین آن ها ادامه دارد. همین جمله خط ردی به تمام تصورات اشتباهی که درباره بی اهمیت انگاشتن کلمات کلیدی داشتید خواهد زد.

اگرچه جستجو کلیدواژه ها برای همه سایت ها مهم است، اما سایت های فروشگاهی باید در اقدامی فوری، این کلمات را جستجو و کشف نمایند. راهنما امروز به شما کمک می کند اهداف خود را در دل این کلمات، زودتر پیدا کنید.

راهنما انتخاب کلمات کلیدی برای سایت های فروشگاهی

کلمات هدف، باید مطابق با هدف شما چیده شوند. مهم ترین سوالی که در این مرحله باید از خودتان بپرسید همین سوال ساده است: فرض کنیم ترافیک به سمت سایت من سرازیر شود؛ می خواهم با این ترافیک چه کار کنم؟

پاسخ به این سوال باید رفع یک مشکل، گشایش در میزان خرید و فروش، افزایش ارائه خدمات، آگاهی بخشی بیشتر به مشتریان، معرفی خدمات در سطح گسترده تر و امثال آن باشد. در ادامه با این معیارها بیشتر آشنا می شوید.

اکثر سایت های فروشگاهی حرفه ای که با وردپرس راه اندازی شده اند از افزونه کلمات کلیدی گوگل wordpress keyword tppl  برای پیدا کردن محبوب ترین کلمات کلیدی استفاده می کنند.

معیارهای رایج در انتخاب کلمات کلیدی در تجارت الکترونیک

معیارهایی که باید در انتخاب کلمات خود در نظر بگیرید عبارتند از:

 • میزان فروش
 • تغذیه بخش های دیگر قیف فروش شما
 • تبلیغات کلیکی
 • آگاهی بخشی نسبت به خدمات و محصولات
مطلب پیشنهادی  آیا داشتن چندین سایت همزمان و دامنه مستقل به سئو کمک می کند؟

http://opizo.com/HBDWb1

بسیاری از کسب وکارها، معیار آخر را به عنوان یک معیار فراگیر و موثر انتخاب می کنند و می توانند با ساخت جملات متعدد، پیرامون آن مانور بیشتری هم بدهند. به محض این که یک کلیدواژه مشخص شد می توان سایر دسته بندی ها را نیز بر اساس همان کلمه ایجاد و توسعه داد.

طبقه بندی های کلمات کلیدی در سایت های فروشگاهی

دو دسته بندی کلی برای سایت های فروشگاهی در نظر گرفته می شود. اولین طبقه، قطعا مربوط به فروش می باشد و قرار است مشکلی از کسب و کار شما به صورت مستقیم حل و فصل شود. هدف دوم، همان بر اساس معیار دوم یعنی تغذیه بخش های دیگر قیف فروش است. دسته بندی دوم قطعا مربوط به مشتری خواهد بود و قرار است بخش های جانبی فرآیند یک فروش را مثل مشتری مداری پوشش دهد.

در بخش قالب وردپرس فروشگاهی می تونید یک قالب کاملا سئو شده حرفه ای و بی نظیر برای سایت فروشگاهی خود انتخاب کنید

عبارت های پولی در انتخاب کلیدواژه ها

طبقه بندی اول که بر اساس فروش است، در دنیا سئو شامل کلیدواژه هایی می شود که آن ها رابه لقب عبارت های پولی می شناسیم. عبارت های پولی کلیدواژه های مرتبط با سطح بالایی از فروش هستند. مثل دو عبارت پولی ” تور ارزان” و “تور ارزان را از کجا رزرو کنم؟”

اهمیت عبارت های پولی در دنیا سئو

در سئو در واقع این عبارت های پولی هستند که تا این حد رقابت را سخت و فشرده می کنند؛ چون نهایتا باعث فروش و سودآوری می شوند. به علاوه عبارت های پولی بیشتر در سایت هایی استفاده می شوند که پشتیبانی تبلیغاتی دارند و کاربر قبلا با سوژه تبلیغ شده، مواجه شده است. از این رو احتمال کلیک روی آن بیشتر خواهد بود.

مطلب پیشنهادی  تاثیر تبلیغات بر سئو : تبلیغ در سایت به سئو آسیب میزند؟

اما چرا اسم این نوع کلمات کلیدی برای سایت های فروشگاهی را عبارت های پولی گذاشته اند؟ خیلی ساده است؛ چون تبلیغاتی که برای عبارت های پولی در سایت های مختلف پذیرفته می شود نسبت به تبلیغات کلیکی متداول خیلی گران تر تمام می شود این کلمات هم به عنوان عبارت های پولی شناخته شده اند!

راهنما انتخاب کلمات کلیدی برای سایت های فروشگاهی

نقد و بررسی استفاده از عبارت های پولی

همه چیز درباره عبارت های پولی خوب است غیر از این که نتیجه گرفتن از آن ها کار حضرت فیل است و به صبر ایوب نیاز دارد؛ چون شدیدا رقابتی هستند! با این حال سایت ها عمدتا از این کلمات استفاده و اتفاقا روی آن ها سرمایه گذاری خوبی می شود.

شما هم می توانید از این کلمات استفاده کنید؛ به شرط آن که در استفاده از آن ها، سیاست داشته باشید!

ساختار عبارت های پولی

در کنار عبارت های پولی که عمدتا در ساختار آن ها کلمه رایج “خرید” استفاده می شود کلمات دیگری هم وجود دارند که منجر به خرید فوری توسط مشتری می شوند. این کلمات تاثیرگذاری دیرتری دارند و رقابت کم تری برای آن ها وجود دارد.

دسته بندی های دیگر را بر اساس 45 مورد زیر انجام می دهند:

 • مقایسه رقابتی
 • جستجوها برای تخفیف
 • رتبه بندی و نقد های کاربران
 • کدهای تخفیف و کوپن های ویژه

راهنما انتخاب کلمات کلیدی برای سایت های فروشگاهی

عبارت های غیرپولی در سئو

همان طور که گفتیم دسته بندی دومی هم برای انتخاب کلمات کلیدی برای سایت های فروشگاهی وجود دارد. اگر در کلمات کلیدی رقابتی پولی موفق نبوده اید پس حتما رقیب دیگری از شما پیشی گرفته است؛ اما نگران نباشید. راه دیگری هم برای فروش آنلاین از طریق کلمات باقی مانده است.

این کلمات بر اساس عمق محتوا و تخصص شما نگارش می شوند. مثلا در حوزه مشتری مداری، “خرید موبایل با خدمات پس از فروش” می تواند مثالی از عبارت های غیرپولی باشد که مسیر خرید آنلاین را به همان اندازه اما با رقابت کم تر هموار می سازد.

سایر بخش های مروبط به آموزش سئو وردپرس را نیز دنبال کنید.

اشتراک گذاری

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *