انتخاب سریع کلمه کلیدی برای وبلاگ نویسان

خانه / سئو / آموزش سئو / انتخاب سریع کلمه کلیدی برای وبلاگ نویسان
جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی

انتخاب سریع کلمه کلیدی برای وبلاگ نویسان

یک وبلاگ نویس موفق وبلاگ نویسیست که روش جست و جو کلمات کلیدی را بداند. به احتمال زیاد شما در همین موقع هم کلمات کلیدی زیادی را مختص خود دارید که این بسیار عالیست اما ممکن است همه ی آن ها کلمات کلیدی مناسبی نباشند! در این مقاله آموزش سئو به شما توضیح خواهیم داد که به چه صورتی اقدامبه پیدا کردن کمات کلیدی کنیم.

زمانی که برای جست و جو آسان و هرچه سریع تر کلمات کلیدی مناسب است درست زمانیست که شما به سراغ فیلد های سئو نرفتید و قصد دارید عنوان مقاله را بنویسید. درست موقعی که میخواهید شروع به نگارش مقاله کنید باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید.

جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی برا نوشتن مقاله بهینه و سئو

موردی که ما مد نظر داریم در این مقاله راجب آن صحبت کنیم اهمیت کلمات کلیدی و انتخاب آن ها به صورت هرچه سریعتر و ساده تر است . سوالی که مطرح است نقش کلمات کلیدی در سئو در قرن 21 است؟
موضوعی که مطرح است تغییر روزانه الگوریتم های گوگل است البته این تغییرات بی دلیل نیست بلکه دلیلی منطقی دارد که در ادامه به آن اشاره شده است:

تعداد جست و جو ها در هر سال متغیر است که 16 تا 20 درصد این جست و جو ها قبلا در گوگل اتفاق نیفتاده است و همین تغییر الگوریتم ها می باشد که دلیل برتری گوگل بر موتور های جست و جو دیگر است.
کلمات کلیدی در دهه ی پیش حکم پادشاه را داشت و یکی از دلایلی که باعث طراحی الگوریتم جدید توسط گوگل شده است همین مورد می باشد زیرا وبمستران برای گرفتن نتیجه ی بهتر در گوگل کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کرده و به کار می بردند اما با این کار  کاربران با مشکل مواجه می شدند زیرا با مقاله ای پر از کلمات کلیدی روبه رو می شدند.

جستجوی کلمه ی کلیدی در سال ۲۰۱۷

امروزه گوگل رویکرد جامعی برای کلمات کلیدی در نظر گرفته است.یکی از مواردی که امروزه کار وبمستران را مقداری سخت کرده انتخاب کلمه کلیدی مناسب از میان تمام کلمات کلیدی مناسب است و به توجه و دقت زیادی نیاز دارد.

مطلب پیشنهادی  3 ابزار کلیدی برای آنالیز بهتر اطلاعات کنسول جستجو گوگل

keyword-research-tips-moz-topic-modeling

شما از طرفی باید به طرزی رفتار کنید که محتوای شما رنک خوبی داشته باشد. اما گوگل هنوز برتری هایی از میان جستجو ها در نظر میگیرد. به این بهینه سازی مدل سازی موضوع گفته میشود که در آن میتوانید محتوایی برای کلمات کلیدی ایجاد کنید.

keyword-research-tips-2-moz-ranking-factors

keyword جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی

نکته جالبی که باید بدانید این است که چیزی که باعث ارتباط افراد با هم میشود همین مدل سازی موضوعیست. به همین دلیل است که بر روی جست و جو سریع و ساده کلمات کلیدی موثر است.

moz جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی

نکته قابل توجه این است که کلمات کلیدی باید طول مناسبی داشته باشند یعنی نه خیلی کوتاه و نه خیلی طولانی. طبق آماری که در تصویر مشاهده میکنید یکی از مواردی که در سئو سایت اساسی و موثر است که کلمات کلیدیست که سومین مورد میباشد!

تعریف یک کلمه ی کلیدی خوب و بهینه

تعریف قدیمی که میتوان از آن یاد کرد این است که  یک کلمه ی کلیدی خوب باید در ماه بیشترین جست و جو را به خود اختصاص دهد و باعث رقابت در بین دیگر سایت ها شود. یکی از ابزار هایی که میتواند به پیروزی شما در این رقابت و انتخاب کلمات کلیدی خاص تری شود google keyword planner است.  یکی از خصوصیات کلمات کلیدی باید داشته باشند که میتوانید آن را از طریق آمار به دست آمده موتور جست و جو بفهمید این است که کلمه کلیدی مورد نظر بیشترین جست و جو را در بین کاربران است . یکی از نکاتی که در این مقاله به شما ارائه می دهیم و یک امر بهینه و استاندارد است تشکیل شدن کلمات کلیدی از دو کلمه است.

ساخت لیست کلمه ی کلیدی

شما میتوانید با تمرین و بدون استفاده از ابزار های گران قیمت لیستی از کلمات کلیدی ساخته و عناوینی مناسب را  برای مطالب کلمات کلیدی خود تعیین کنید. لیستی 50 تا 100 عددی برای کلمات کلیدی خود ساخته و مسیری را برای این لیست انتخاب کنید و صفحه ای کامل از لیستتان بسازید که البته یکی از ابزار های که میتوانید از آن کمک بگیرید گوگل داکس است.

کدام ابزار جستجوی کلمه کلیدی مورد استفاده قرار میگیرد؟

یکی از ابزار هایی مناسبی که اساسا به صورت رایگان در اختیار شماست و برای استفاده در جست و جوی ساده و سریع کلمات کلیدی که استفاده میشود google keyword planner است.
وقتی شما با این ابزار شروع به جست جو میکنید با تمام کلمات کلیدی مشابه مواجه میشوید و شما میتوانید با توجه به رتبه بندی آن کلمه آن را انتخاب کنید.
اگر شما تصمیم دارید سریع پیشرفت کنید میتوانید از لیستی استفاده کنید به نام لیست اصلاحات که فراتر از ۵۰ عدد میباشد و با آن تعداد زیادی مقاله ساخت . یکی از سیستم های ساده ای که به شما در قضاوت و مقایسه کلمات کلیدی کمک میکند همین لیست است. شما میتوانید این حالت مقایسه ای را با کمک رنگ بندی ها داشته باشید. برای این کار اول از همه شما باید یک اکانت رایگان در وبسایت moz بسازید و افزونه ی آن را برروی مرورگر خود نصب کنید.

مطلب پیشنهادی  پرش سه گام در سئو از طریق تولید لینک های داخلی کاربرپسند!

در مرحله اول DA زمانی که در وبسایت خود هستید در تولبار پیدا کنید. مثلا به شما نشان می دهد که DA وبسایت شما ۲۰ است.

( DA به معنای قدرت دامنه و PA به معنای قدرت برگه است.)

بعد از این نتیجه جست و جو گوگل برای هر کدام از کلمات کلیدی شروع میشود که با رنگ های مخصوصی که در تصویر مشاهده میکنید نشان داده میشود.

DA PA جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی

keyword-research-tips-7-keyword-ranking-matrix
حالا با توجه به رنگ بندی ها لیست خود را نیز به همان رنگ مشاهده کنید.

هسته کلمه کلیدی در هر نوشته

شما میتوانید با کمک رنگ بندی های نمایش داده شده برای کلمات کلیدی رنک هر کلمه و نتیجه ای که در گوگل را دارد دیده و آن ها را انتخاب کنید.
در این مرحله شما میتوانیدجست و جو ساده و سریع کلمه کلیدی یعنی کلمه ی برتری که شما را در رقابت در صدر قرار می دهد .
شما باید از کلمات کلیدی در عنوان خود استفاده کنید زیرا چیزی که باید در بالاترین سطح مقاله یعنی عنوان باشد کلمه ی برتر است. البته شما میتوانید برای تاثیر مثبت بر روند بهبود و انتخاب از برخی افزونه ها مانند افزونه yoast seo استفاده کنید.

جمع بندی
در این مقاله ما راجب ساخت یک لیست استاندارد از کلمات کلیدی و جست و جو ساده و سریع کلمات کلیدی مناسب و بهینه صحبت کردیم که شما با انجام این موارد به بهینه سازی سئو سایت خود بهبود ببخشید.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *