سئو کلاه سفید چیست و 7 تکنیک مفید آن

خانه / سئو / آموزش سئو / سئو کلاه سفید چیست و 7 تکنیک مفید آن
سئو کلاه سفید چیست و 7 تکنیک مفید آن

سئو کلاه سفید چیست و 7 تکنیک مفید آن

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید یا White hat SEO به مجموعه کار ها و رفتار هایی گفته می شود که برای افزایش رتبه سایت و بهینه تر شدن سایت انجام می شود، به طوری که به هیچ وجه از محدوده قوانین وارد شده در سئو توسط گوگل خارج نشده و در همان محدوده کار ها و رفتار ها اعمال شود. در کنار سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه نیز وجود دارد که کاملا بر عکس کلاه سفید می باشد و در آن از تمامی قوانین سرپیچی می شود.

ما قبلا  سئو کلاه سیاه و خطرات آن برای سئو سایت رو مورد بررسی قرار دادیم پیشنهاد می کنیم حتما مقاله قبلی را مطالعه کنید.

انجام دادن سئو کلاه سفید کمی زمان بر می باشد و برای بالا آمدن رتبه سایت باید صبر کرده و تحمل زیادی کرد، اما مزیتی که دارد اطمینان خاطر در مورد رتبه به دست آمده می باشد. چرا که تمامی کار هایی که در سئو کلاه سفید انجام می شود، هماهنگ با قوانین گوگل بوده و تهدیدی برای پنالتی شدن و جریمه شدن سایت را تهدید نمی کند. انجام دادن کلاه سفید از هر نظر بهتر نیز می باشد چرا که زحمت های کشیده شده و هزینه و وقت خرج شده پای افزایش رتبه سایت هدر نخواهد رفت.

سئو کلاه سفید چیست و 7 تکنیک مفید آن

تاکتیک های کلی سئو کلاه سفید و دلیل اهمیت آن

اهمیت انجام دادن کلاه سفید در پایداری و ماندگاری آن می باشد چرا که اگر از روش های کلاه سیاه استفاده کرده باشید ممکن در آپدیت هایی که گوگل می دهد روشی را که به دور از قوانین بوده است را شناسایی کرده و برای آن جریمه سنگینی را در نظر بگیرد که منجر به حذف از نتیاج گوگل شود، هنگامی که سایتی در دام پنالتی گوگل می افتد در آمدن از پنالتی بسیار دشوار و زمان بر می باشد به صورتی که گاها غیر ممکن شده و باید سایت را منحل کرده و بیخیال آن شد، اما این در حالی می باشد که سئو کلاه سفید دچار پنالتی نشده و در عین اینکه آرام رشد می کند اما دائمی و همیشگی می باشد.

حال تاکتیک های سئو کلاه سفید به طور کلی به دسته تقسیم می شود که این سه دسته عبارتند از:

 • خلق کردن محتوای با کیفیت.
 • استفاده کردن از متاتگ های تاثیر گذار و کلمات کلیدی بهینه.
 • بهینه سازی ساختاری سایت.

7 تکنیک سئو کلاه سفید

کلاه سفید نیز همانند کلاه سیاه تکنیک های بسیاری دارد که 7 تا از مهم ترین و تاثیر گذار ترین آن ها به شرح زیر می باشند.

 • استفاده از لنیک های طبیعی.
 • استفاده از ریچ اسنیپت ها.
 • بازار یابی محتوا با مقاله های با کیفیت.
 • دقت در تجربه کاری.
 • استفاده از کلمه کلیدی های بهینه.
 • ثبت کردن سایت در نقشه گوگل.
 • طراحی ریسپانسیو.
مطلب پیشنهادی  سئو در سال 2018: مروری بر تغییر و تحولات محتمل در سال آینده

سئو کلاه سفید چیست و 7 تکنیک مفید آن

استفاده از لنیک های طبیعی

تولید کردن لینک های طبیعی از فاکتور های تاثیر گذار سئو سایت می باشد. البته این فاکتور روز به روز ارزشش در برابر گوگل کاسته می شود اما ” لینک طبیعی ” همچنان تاثیر بسزایی در سئو دارد. این تکنیک را به تکنیک کلاه سیاه آن اشتباه نگیرید. خرید لینک با لینک طبیعی تفاوت های بسیاری دارد، در تولید لینک طبیعی کاربری به سایت شما می آید و با رضایت از مقاله موجود، آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد، این نوع تولید لینک که کاملا طبیعی و مفید بوده برای سایت ضرری ندارد.

استفاده از ریچ اسنیپت ها

استاندارد Schema Markuo و یا ریچ اسنیپت کد های استانداردی می باشد که یک صفحه از سایت را به الگوریتم های گوگل می شناسانند، و یا به عبارت دیگر شناساندن صفحاتی از سایت را برای گوگل ساده تر می سازند. این کد ها کاملا استاندارد بوده و با قوانین ناسازگاری ندارد و نتیجه ی استفاده کردن از آن ها به افزایش رتبه و افزایش اعتبار و امتیاز سایت و همچنین محبوبیت سایت نزد الگوریتم ها می شود چرا که بررسی کردن محتوا و دیگر فاکتور ها را ساده تر می کند.

آموزش قبلی ما که در مورد کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئو سایت بود می تواند برایتان مفید باشد! از دست ندهید!

بازار یابی محتوا با مقاله های با کیفیت

همانطور که می دانید مجتوا پادشاه سایت می باشد. از این رو داشتن یک استراتژی صحیح تولید محتوا می تواند کاربران زیادی را به سمت سایت شما بیاورد و با این کار رتبه سایت شما افزایش یابد. استراتژی تولید محتوای صحیح و با کیفیت از هر تبلیغ و ترفندی می تواند تاثیر بیشتری در افزایش سایت شما تاثیر داشته باشد.

اگر بخواهیم در چند جمله ساده محتوای با کیفیت را بیان کنیم، به این صورت می شود که ” محتوای با کیفیت، مقاله یا نوشته ای می باشد که نو، و منحصر به فرد بوده و در غین آن، خواننده از مطالعه آن لذت برده و برایش مفید واقع شود. ” با ارائه کردن چنین محتوایی می توان انتظار رشد سریع سایت را داشت.

دقت در تجربه کاربری یا UX

گوگل همواره وبمستران به سمت تجربه کاربری تشویق می کند. تجربه کاری و یا UX در واقع مخف کلمه User Experience می باشد. تجربه کاربری خوب می تواند تاثیر بسیار خوبی در سئو سایت گذاشته و گوگل را نیز تا حد بسیار بالایی راضی نگهداشت، در این کار باید بر روی راحتی کاربر دقت زیادی شود و هر آنچه کاربر از سایت شما می خواهد را باید در الویت قرار داد تا بتوان به بهترین شکل آن را پیاده سازی کرد.

مطلب پیشنهادی  به این دلایل در لینک دادن به سایت های دیگر خسیس نباشید!

برای طراحی و پیاده سازی یک تجربه کاربری عالی نیاز به آموزش یک سری اصول اولیه می باشد و پس از آن نیز طراحان بار ها و بار ها پیاده سازی می کنند و مشکلات را رفع می کنند، نیاز های کاربران را پیدا می کنند و سعی در حل کردن آن می کنند.

 

سئو کلاه سفید چیست و 7 تکنیک مفید آن

استفاده کردن از کلمه کلیدی بهینه

پیدا کردن کلمات کلیدی از اساسی ترین نکات سئو سایت به شمار می رود و باید از کلماتی استفاده کرد که بسیار خوب و بهینه باشد. برای این کار کیورد پلنر در گوگل ادوردز می تواند کمک بسیاری کند. جالب است بدانید که برای بررسی و تحلیل کلمات کلیدی الگوریتم RankBrain حتی در زبان فارسی نیز دقیق عمل می کند و این عمل روز به روز در حال پیشرفت می باشد. برای سایت هایی که وردپرس طراحی شده افزونه ای که قبلا معرفی کردیم برای پیدا کردن کلمات کلیدی گوگل wordpress keyword tools که با استفاده از آن بهترین کلمات و رقابتی ترین کلمات رو می تونید پیدا کنید.

ثبت کردن سایت در نقشه گوگل

جست و جو های محلی می تواند اطمینان کاربران را به یک سایت بیش از اندازه افزایش دهد. حال اهمیت ثبت کسب و کار خود در نقشه گوگل را احتمالا متوجه شده باشید دیگر. برای مثال فکر کنید در شهری هستید و کاربری بخواهد در اینترنت دنبال شیرینی فروشی بگردد، الگوریتم های جست و جوی محلی گوگل در منطقه ای که جست و جو صورت گرفته است شروع به فعالیت می کند، در نتیحه پس از آن اگر کسب و کار شما ثبت شده باشد با نمایش یافتن آن در نقشه گوگل، علاوه بر افزایش یافتن اعتبار شما موجب رونق کسب و کار شما نیز می شود.

طراحی ریسپانسیو سایت

هر چه علم بیشتر پیشرفت می کند و جلو تر می رویم، استفاده کردن از تلفن های همراه برای حل کردن بسیاری از کار های خود افزایش یافته و کامپیوتر های شخصی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. حال طراحی شدن سایت هایی که با تلفن های همراه سازگاری داشته باشد، می تواند بسیار در محبوبیت سایت در میان کاربران تاثیر داشته باشد. اگر سایتی با تلفن همراه سازگاری نداشته باشد کاربرانی که با تلفن همراه وارد سایت می شوند را به مرور زمان از دست خواهد داد و این در حالی می باشد که کاربران اینترنتی اکثرا از تلفن های همراه استفاده می کنند.

حال با دانستن این 7 تکنیک سئو کلاه سفید شما می توانید سئو سایت خود را بهبود بخشیده و حتی تا حدودی مشکلاتی (مانند ریسپانسو نبودن سایت) که ممکن است در آینده برای سایت شما پیش بیاید را نیز کنترل کنید.

امید قنبری هستم کارشناس نرم افزار کامپیوتر که چند سال است در زمینه وب و طراحی وب فعالیت دارم و اکنون نیز در سایت دیجی وردپرس در کنار دیگر دوستان مشغول تهیه آموزش های کاربردی برای شما کاربران عزیز می باشم
اشتراک گذاری

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *