۷ نکته برای استفاده از پاپ‌ آپ ها بدون آسیب به سئو سایت

خانه / سئو / آموزش سئو / ۷ نکته برای استفاده از پاپ‌ آپ ها بدون آسیب به سئو سایت
استفاده از پاپ‌ آپ ها بدون آسیب به سئو سایت

۷ نکته برای استفاده از پاپ‌ آپ ها بدون آسیب به سئو سایت

استفاده یا عدم استفاده از پاپ آپ؟ مسئله این است! اصلا کسی هم وجود دارد که با مهمان ناخوانده تبلیغات پاپ آپ که ناخواسته در مرورگرهای ما جا خوش می کند برخورد نداشته باشد؟ تبلیغات پاپ آپ فصل جدیدی از متد های تبلیغاتی بود که اولین بار ۲۰ سال پیش به سمت وب هجوم آوردند. ابتدا به ساکن کل کاربران اینترنتی با دیدن این تبلیغات شگفت زده می شدند و برندها هم از این روش بسیار خرسند بودند. اما از وقتی که مسئله دزدی و کلاهبرداری از کاربران با استفاده از پاپ‌ آپ ها مطرح شد اوضاع فرق کرد و این شیوه تبلیغاتی تبدیل به فصل شومی در تاریخ تبلیغات اینترنتی دنیا شد. با این حال هنوز هم رد این تبلیغات در سایت ها دیده می شود.

نرخ تبدیل تبلیغات پاپ آپ به صورت متوسط ۹.۲۸ درصد برآورد شده است. بنابراین شکی باقی نمی ماند که این شیوه تبلیغاتی کار می کند و می تواند در کسب درآمد موثر باشد. پس اغلب کسب وکارها حق دارند که نمی توانند بی خیال استفاده از پاپ آپ ها شوند؛ چون این تبلیغات به نحوی منبع درآمد و راه تنفس سایت برای زنده ماندن بین رقبا است.

بد نیست بدانید هیچ محدودیتی برای استفاده از پاپ آپ ها در صورتی که نکات اساسی رعایت شود وجود ندارد. برخی از این نکات برای استفاده از پاپ آپ ها بدون آسیب به سئو را در ادامه می خوانید.

استفاده از پاپ‌ آپ ها بدون آسیب به سئو سایت

پروژه ایجاد پاپ آپ های حرفه ای در وردپرس و سایر سیستم های مدیریت محتوا را بهتر است با استفاده از نکاتی پیاده کرد تا رتبه سایت و جایگاه آن در گوگل آسیب نبیند:

شناخت تبلیغات بینابینی ممنوعه

یکی از پنالتی های گوگل پنالتی تبلیغات بینابینی مزاحم است که وب سایت های خاطی را درگیر می کند. دقت کنید که واژه تبلیغات بینابینی یا interstitial کاملا فراگیر است و حتی انواع پاپ آپ ها را شامل می شود. باید دانست که هر تبلیغ بینابینی بد و مزاحم نیست و از این جهت است که پاپ آپ ها با هم تفاوت پیدا می کنند.

مطلب پیشنهادی  7 اشتباه در سئو وردپرس که باید از آن‌ها اجتناب بورزید

استفاده از پاپ‌ آپ ها بدون آسیب به سئو سایت

آن دسته از پاپ آپ هایی که اسپم باشند، به سختی رد شوند یا اصلا از صفحه اصلی سایت کنار نروند و با مشکلاتی که برای کاربر ایجاد می کنند مفهوم UX سایت را زیرسوال ببرند عملا باعث افت ارزش سایت می شوند. این افت به خوبی با مشاهده وضعیت SERP قابل درک است.

ویژگی پاپ آپ های مزاحم و اسپم

استفاده از پاپ‌ آپ ها در مواردی که در ادامه معرفی می کنیم ممنوع است  و کلیک کردن روی آن ها کاربر را به بیراهه می کشانند:

 1. پاپ آپ های عریض و طویلی که کل مطلب زمینه را پوشانده و برای دیدن محتوا کاربر را به بستن آن ملزم می کنند
 2. تبلیغات بینابینی که رد کردن آن ها برای ادامه مطلب ضروری است
 3. پاپ آپ های کلاسیکی که حین جابه جایی بین صفحات مختلف سایت نمایش داده می شوند
 4. پوشش هایی که کل صفحه را فرا می گیرند و مکررا باز می شوند؛ طوری که کاربر ناخودآگاه روی آن ها کلیک می کند

استفاده از پاپ‌ آپ ها بدون آسیب به سئو سایت

استفاده از پاپ آپ های رسمی و غیرمزاحم

به جز پاپ آپ هایی که معرفی شد سایر موارد از جمله بنرها، تبلیغات درون خطوط مطالب یا آن دسته از تبلیغاتی که داخل اسلایدر قرار دارند به شرط این که ۱۵ درصد یا کم تر از فضای موجود را اشغال کرده باشند استاندارد هستند. این تبلیغات اولا کل صفحه را پوشش نمی دهند؛ ثانیا کاربر برای رد کردن آن ها جان به لب نمی شود!

استفاده از پاپ‌ آپ ها بدون آسیب به سئو سایت

استفاده از پاپ آپ های زمان بندی شده

پاپ آپ ها به شرط این که مزاحم راحتی کاربر نشوند ابزارهای کاملا بهینه و پسندیده ای هستند. یکی از راه هایی که با استفاده از آن می توان پاپ آپ ها را از حالت مزاحم خارج کرد زمان بندی کردن آن ها است. به عنوان مثال به جای این که یک پاپ آپ را بلافاصله بعد از ورود کاربر به یک صفحه خاص نشان دهید آن را زمان بندی کنید و زمان خروج او از وبلاگ بالا بیاورید. همچنین می توان مدت زمان نمایش پاپ آپ ها را مشخص کرد. مثلا نمایش پاپ آپی که بعد از سه ثانیه به صورت خودکار بسته می شود خیلی بهتر از پاپ آپی است که خود به خود ناپدید نمی شود.

مطلب پیشنهادی  افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری با 6 ترفند جادویی در وردپرس

چک کردن جزئیات پاپ آپ ها

برخی از تبلیغات بینابینی سایت در کمال ناباوری شامل پنالتی گوگل می شوند. بنابراین باید پیوسته مراقب بود مبادا پاپ آپ وارد خط قرمز های گوگل شود. به عنوان بهتر است محتوا داخل هر پاپ آپ مثل دکمه به اشتراک گذاری بررسی شود.

استفاده از پاپ‌ آپ ها بدون آسیب به سئو سایت

استفاده محتاطانه از پاپ آپ های مجاز

استفاده از پاپ‌ آپ ها در برخی موارد مجاز است اما باید در به کارگیری آن ها محتاط بود:

 • تبلیغات بینابینی بین صفحه ای: پنالتی گوگل شامل تبلیغات پاپ آپی می شود که از SERP به سمت صفحه سایت مقصد نمایش داده شوند؛ اما جای شکررش باقی است که می توان پاپ آپ ها را بین صفحات مختلف سایت نیز به نمایش درآورد.
 • پاپ آپ های نمایش داده شده به محض خروج از سایت: این پاپ آپ ها مجاز هستند اما باید حتما در کدنویسی آن ها از تگ های no-index استفاده کرد تا گرفتار پنالتی گوگل نشوید.

استفاده از پاپ‌ آپ ها بدون آسیب به سئو سایت

محدود کردن پاپ آپ به ترافیک غیرارگانیک

یکی از نکات کلیدی برای استفاده از پاپ‌ آپ ها محدود کردن آن ها به ورودی هایی است که از هر سایتی غیر از گوگل وارد می شوند. به زبان دیگر پاپ آپ برای کاربرانی که با جستجو طبیعی در گوگل وارد سایت می شوند نمایش داده نشود. چون اغلب کاربران یا بازدیدکنندگان از گوگل وارد سایت های دیگر می شوند طبیعی است که بسیاری از سایت ها زیر بار محدود کردن استفاده از پاپ‌ آپ ها نروند.

محدود کردن پاپ آپ به کاربران دسکتاپ

از آن جایی که بیش از ۹۰ درصد کاربران جستجو خود را با موبایل انجام می دهند بنابراین منطقی است برای آسایش آن ها استفاده از پاپ‌ آپ ها را فقط به کاربرانی که با استفاده از دسکتاپ سایت را مرور می کنند اختصاص دهیم. افزونه های زیادی وجود دارند که می توانند این فیلتر یا جداسازی کاربران را برای نمایش تبلیغات بینابینی انجام دهند.

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (1 رای, میانگین 5٫00 از 5)

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

۲ دیدگاه

 1. m

  کد پاپ اپی میخوام که کد مذکور در کدهای هدر قرار گرفته شود و با کلیک کاربر در این سایت ، سایت جدیدی در تب پشتی همین مرورگر باز گردد

  • علی غلامی

   سلام
   میتونید از کد زیر استفاده کنید. داخل خط دوم آدرس سایت مورد نظرتون رو وارد کنید و در صورت نیاز میتونید در ۲ خط بعدی عرض و ارتفاع صفحه پاپ آپ باز شده رو تغییر بدید.
   این کد رو باید داخل یکی از فایلی های .js قالبتون اضافه کنید. فایل هدر یا فوتر قالبتون رو چک کنید مشخص هست که کدام فایل های .js فراخوانی شده و در چه مسیری قرار دارند.
   این کد بر اساس ip هر روز یکبار باز میشه

   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *