5 نکته طلایی برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ

خانه / وبلاگ / ایمیل مارکتینگ / 5 نکته طلایی برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ
5 / 5
1
5 نکته طلایی برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ

5 نکته طلایی برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ

5 / 5
1

موفقیت در ایمیل مارکتینگ می تواند کسب و کار را رونق ببخشد و موجب پیشرفت سایت شود، داشتن یک برنامه و الگوریتم در تهیه یک نقشه خوب برای ایمیل مارکتینگ و یا همان بازاریابی ایمیلی، ابتدایی ترین کار برای موفقیت می باشد، چگونگی پیاده سازی ایده ها برای اینکه به بیراهه نرود و با شکست مواجه نشود، قسمتی از کار می باشد که اهمیتی بسیار بالا دارد. حال ما در ادامه 5 نکته طلایی موفقیت در ایمیل مارکتینگ را برای شما شرح خواهیم داد.

نکات کلیدی برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ

5 نکته طلایی موفقیت در ایمیل مارکتینگ عبارتند از:

  • مشخص کردن هدف خود.
  • داشتن یک عنوان تاثیر گذار.
  • داشتن تماس فعال.
  • گرافیک جذب کننده.
  • واکنش گرایی و یا رسپانسیو بودن.

حال در ادامه هر یک از این نکات طلایی را در ادامه به طور کامل شرح خواهیم داد.

5 نکته طلایی برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ

مشخص کردن هدف خود :

ابتدا شما باید یک هدف برای خود مشخص کنید و تا خود را از دیگر رقیبان متمایز کنید و گوی رقابت را از دیگران بدزدید. شما باید یک عنوان خوب که مشخص کننده هدف شما می باشد داشته باشید تا خواننده و کاربر با دیدن عنوان متوجه هدف شما از ایمیل قرستاده شده متوحه شود و با خواندن آن به سایت شما رجوع کند.

داشتن یک عنوان تاثیر گذار :

یک عنوان ایمیلی می تواند مشخص کننده پیروزی و یا شکست شما در بازاریابی ایمیلی شما شود. هیچ کاربری دوست ندارد ایمیلی دریافت کند که عنوان آن با محتوای آن متفاوت باشد و یا پس از کلیک بر روی لینک به صفحه دیگری ارجاع داده شود. عنوان ایمیل باشد در چند کلمه کل مفهوم محتوا را برساند و در عین رساندن محتوا به گونه ای جذاب باشد که خواننده را تحریک به خواندن مطلب نماید. پس باید توجه داشت که داشتن یک عنوان که مفهوم محتوا را می رساند اما هیچ جذابیتی برای خواننده ندارد امکان شکست خوردن بازاریابی را چند برابر خواهد کرد.

شاید آموزش دیگر ما که در مورد راه اندازی ایمیل مارکتینگ در وردپرس است برایتان مفید باشد!

داشتن تماس فعال :

در ایمیل هایی که ارسال می شود باید کار های تعاملی با کاربر نیز در نظر گرفته شود. باید به طور مکرر با کاربر تماس داشت و کاربر را به دلایل مختلفی وادار به تماس کرد. اگر هدف فقط نمایش دادن محصولات خود به کاربر باشد کاربر پس مدتی بی تفاوت خواهد شد، اما با داشتن تعامل برای شرکت در نظر سنجی ها، کلیک کردن بر روی یک لینک، دادن نظر های مختلف در مورد موضوعات متفاوت و … دلایل خوبی برای در تماس بودن با کاربر می باشد.

مطلب پیشنهادی  بازخورد ایمیل مارکتینگ در فروشگاه های اینترنتی

گرافیک جذب کننده :

داشتن یک متن پر محتوا اما در عین حال بدون گرافیک و ساده می تواند کسل کننده باشد و پس مدتی منجر به حذف شدن از اینباکس ایمیل ها شود. در کنار محتوای خوب باید کار های گرافیکی را در نظر گرفت و با تصاویر و ویدیو های جذاب کاربر را تحریک به خواندن و نگهداشتن ایمیل کرد. برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ داشتن گرافیک جذب کننده یک اصل اساسی و مهم می باشد که باید به آن توجه ویژه ای شود تا از تصاویر و ویدیو های بی ربط نیز در کنار محتوا استفاده نشود.

واکنش گرایی و یا رسپانسیو بودن :

روز به روز که تکنولوژی پیشرفت می کند درصد استفاده از تلفن همراه در بین مردم نیز افزایش می یابد و دیگر برای انجام دادن کار های روزمره خود مانند چک کردن ایمیل ها و … از کامپیوتر ها و دیگر پلتفرم ها استفاده نمی شود، حال درست کردن سایت هایی که واکنش گرا باشند و با تلفن های همراه سازگاری کامل داشته باشند می تواند یک امر بسیار مهم تلقی شده و شما را یک قدم از دیگر رقیبان خود جلو تر اندازد. هر چقدر هم که ایمیل خوب و عالی باشد و کاربر را به سمت سایت هدایت کند، واکنش گرا نبودن سایت به موفقیت در ایمیل مارکتینگ کمکی نخواهد کرد و کاربر سریع سایت را ترک کرده و موجب شکست خواهد شد.

امید قنبری هستم کارشناس نرم افزار کامپیوتر که چند سال است در زمینه وب و طراحی وب فعالیت دارم و اکنون نیز در سایت دیجی وردپرس در کنار دیگر دوستان مشغول تهیه آموزش های کاربردی برای شما کاربران عزیز می باشم
اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *