راه اندازی ایمیل مارکتینگ در وردپرس و مزیت آن

خانه / وبلاگ / ایمیل مارکتینگ / راه اندازی ایمیل مارکتینگ در وردپرس و مزیت آن
5 / 5
1
ایمیل مارکتینگ در وردپرس

راه اندازی ایمیل مارکتینگ در وردپرس و مزیت آن

5 / 5
1

ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی با ایمیل یکی از انواع تبلیغات و بازاریابی هایی است که برای جذب کاربران انجام می شود این مورد بخشی از فرآیند گسترده ی بازاریابی اینترنتی است . شما با استفاده از این روش و برای رسیدن به هدف خاص خود ، ارسال ایمیل های سلسله وار خود را آغاز می کنید و رفته رفته با این روش به هدف و خواسته خود نزدیک خواهید شد . به طور کلی ایمیل مارکتینگ عبارتند از بازاریابی مستقیم خدماتو محصولات سایت خود از طریق ارسال انبوه ایمیل به همه مشتریان .

نحوه راه اندازی ایمیل مارکتینگ در وردپرس

این که موضوع سایت شما چه می باشد اصلا مهم نیست تنها نکته ای باید به آن توجه داشت این است که شما خیلی سریع باید تبلیغات و بازاریابی خود را شروع کنید پس از همان روز اول بازاریابی ایمیلی را روی سایت خود پیاده کنید . این بازاریابی به راحتی به ترویج خدمات و کالاها و کسب و کار شما کمک میکند .

بسیاری تصور می کنند که ایمیل مکانی برای فروش محصولات ، مکانی برای اطلاع رسانی ، تبلیغی برای یک محصول یا خدمات است در صورتی که این گونه نیست بلکه ایمیل تبلیغی برای یک صفحه از سایت شما خواهد بود . هدف این روش هدایت افراد مختلف به سایت خود در جهت آشنایی و معرفی محصولات ، خدمات ، شناساندن مارک و آرم تجاری و یا جلب بازدید کننده برای سایت یا وبلاگ می باشد .

اهداف ایمیل مارکتینگ

 • تقویت و افزایش ارتباط مدیران سایت ها و صاحبان کسب و کار با مشتریان و کاربران
 • تشویق و ترغیب کاربران و مشتریان به تبدیل شدن به مشتریان همیشگی و وفادار
 • جذب مشتریان جدید
 • متقاعد کردن مشتریان به خرید محصولات و خدمات
 • افزودن تبلیغات به ایمیل های فرستاده شده توسط شرکت های دیگر به مشتریان

مزیت های ایمیل مارکتینگ

 • هزینه بسیار پایین
 • بازگشت سریع سرمایه
 • هدفمند بودن و رسیدن به اهداف خیلی زود
 • قابلیت اندازه گیری و سنجش
 • رابطه ی دو طرفه

ایجاد و ساخت کمپین تبلیغاتی در ایمیل مارکتینگ 

 1. انتخاب نرم افزار ایمیل مارکتینگ
  شما برای استفاده از این ابزار روش های زیادی را پیش روی دارید که می توانید از هر یک از آنها استفاده کنید از نرم افزارهای حرفه ای ایمیل مارکتینگ گرفته تا گروه های یاهو و گوگل و سرور های مخصوص ارسال ایمیل از هر یک از آنها می توان بهره گرفت . که بهترین این روش ها استفاده از نرم افزار ایمیل مارکتینگ حرفه ای  می باشد چرا که ممکن است در روش های دیگر دچار عیب و مشکلی شویم و محدودیت هایی را داشته باشیم به طور مثال ارسال ایمیل از طریق یاهو و جیمیل دارای محدودیت روزانه است و اگر زیاد ارسال کنید ، شما به عنوان اسپمر شناخته شده و سرویس شما مسدود خواهد شد .
  بهترین این نرم افزار می توان به نرم افزار MailChimp اشاره کرد که یکی از معتبر ترین و با کیفیت ترین سایت های ارائه دهنده پنل ارسال ایمیل است  .
  از طرف دیگر استفاده از این نرم افزار ها دارای مزیت هایی همچون :
  کاهش احتمال اسپم شدن ایمیل های ارسالی
  ارسال ایمیل ها با سرعت بسیار بالا ، از طریق این نرم افزار می توانید ۵۰۰۰۰ ایمیل را در کمتر از یک دقیقه ارسال کنید .
  امکان شخصی سازی ایمیل ها
  امکان جمع آوری لیست ایمیل ها از طریق فرم اشتراک
  مشاهده و در اختیار داشتن سابقه ایمیل های هر شخص
  در اختیار داشتن گزارشات کاملی از ایمیل ها
 2. به دست آوردن لیستی از آدرس ایمیل مخاطبان
  پیدا کردن و به دست آوردن لیستی از مخاطبان و کاربران یکی از مهم ترین مراحل استفاده از ایمیل مارکتینگ می باشد شما باید این لیست را در اختیار داشته باشید تا بتوانید بازاریابی و تبلیغات خود را به صورت هدفمند شروع کنید پس خرید و جمع آوری ایمیل از طریق نرم افزار ها و سایت های ارائه دهنده لیست های ایمیل را فراموش کنید چرا که این روش ها جز هزینه های زیادی و اضافی برای شما هیچ منفعتی نخواهد داشت . لیست ایمیلی را براساس مخاطبان خود تهیه کنید این لیست حتما نباید بلند باشد بلکه تنها باید دارای مشخصات مشتریان وفادار و همیشگی ، همان هایی که علاقه بسیاری به محصولات شما دارند .
  روش هایی که می توان مشتریان را ترغیب به ثبت نام در لیست ایمیل کرد به شرح زیر است :
  استفاده از روش های ویژه مانند تخفیف های دوره ای و جشنواره های فصلی ، ارائه خدمات رایگان و هدایای ویژه
  در سایت خود و در امضای ایمیل خود لینک ثبت نام را قرار دهید
  فرم های ثبت نامی خود را در سایت های رسانه ای جای دهید
  از مخاطبان خود درخواست کنید ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهند .
  از کسانی که با شما تماس می گیرند آدرس ایمیل بخواهید
  در فرم خرید آنلاین آدرس ایمیل و اجازه ارسال ایمیل را از مشتری بخواهید .
  در تبلیغات آنلاین لینکی برای ثبت نام قرار دهید .
 3. تعیین و تهیه محتوای ایمیل
  محتوای ایمیل شما از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که می تواند تاثیر گذاری بسیاری بر روی کاربران شما داشته باشد توجه داشته باشید در اصل محتوا باید ۷۰ درصد آموزش یا محتوای رایگان و ۳۰ درصد معرفی محصول باشد . این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر ایمیل شما جذاب و دارای اطلاعات مفید نباشد بعد از چند بار ارسال دیگر از سمت کاربران باز نخواهد شد  پس مطمئن شوید که چیز ارزشمند و جذابی را برای مشترکین خود ارسال می کنید .  شما در این محتوا می توانید نکات و چیز های بسیاری را جای گذاری کنید این موارد می تواند :
  مقالات آموزشی در حوزه کاری خود
  تجربه های موفقیت آمیز مشتریان ، همکاران و تاثیرات مثبت محصولات و خدمات شما
  مصاحبه با افراد متخصص و موفق در حوزه کاری
  نظر سنجی و آمارها
  معرفی محصولات جدید
 4. ساخت یک کمپین تبلیغاتی
  شما می توانید با کمک ایمیل یک کمپین تبلیغاتی را راه اندازی کنید . در این مرحله شما باید اطلاعات ایمیلی را که می خواهید برای آن ارسال داشته باشید را وارد کنید این اطلاعات شامل نام کمپین ، موضوع ایمیل ، نام فرستنده ایمیل ، وارد کردن آدرس ایمیل خود شما می باشد در اخر نیز باید قالب ایمیل خود را طراحی و محتوای ایمیل را وارد کرده و تنظیمات مربوط به تاریخ و ساعت را انجام دهید .
مطلب پیشنهادی  لیست ایمیل و اهمیت تهیه آن برای مدیران وبسایت های وردپرسی

افزونه MailChimp for WordPress

شما با استفاده از این افزونه می توانید به اکانت “mailchimp” متصل شوید و و لیست ایمیل کاربران خود را به آن منتقل کنید چرا که این پلاگین وردپرس قادر است ایمیل ها را از سایت دریافت و به خبرنامه های مورد نظر ارسال کند و نیازی به وارد کردن ایمیل ها به صورت دستی نیست .

این افزونه را نصب و فعال سازی کنید سپس در پیشخوان خود گزینه ای با عنوان “Mailchimp for WP” را مشاهده می کنید بر روی آن کلیک کرده و وارد شوید در صفحه ی جدید شما به “API Key” برای اتصال به سیستم “Mailchimp” خود احتیاج دارید برای رسیدن به این گزینه به پنل مدیریت خبرنامه ی “mailchimp” وارد شده  و از قسمت “Account “بر روی گزینه ی “Extras” کلیک کرده و گزینه ی “API Keys” را انتخاب کنید. چرا که ما برای این منظور به یک کاربر برای دریافت “API Key نیاز داریم .

راه اندازی ایمیل مارکتینگ در وردپرس

 

سپس به پایین صفحه اسکرول کنید و بر روی دکمه ی “Create A Key” کلیک نمایید.  “API Key” را کپی کرده و در پنل مدیریت وردپرس در تنظیمات افزونه وارد کنید در اخر بر روی گزینه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا افزونه به سیستم “Mailchimp” متصل شود .

راه اندازی ایمیل مارکتینگ در وردپرس

فرم ها

برای انجام تنظیمات مورد نیاز برای فرم ها که در قسمت فرم ها قرار دارد باید فرم مورد نظر خود را انتخاب کرده و اطلاعات داخل آن را مشخص و برای نمایش در قالب قرار دهید . شما در این قشمت می توانید از طریق ویرایشگر اطلاعات فرم را ویرایش کرده و در آخر بر روی گزینه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید .

مطلب پیشنهادی  5 نکته طلایی برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ

راه اندازی ایمیل مارکتینگ در وردپرس

تنظیمات

گزینه ی تکرار تایید : اگر تیک این گزینه را بزنید به کاربران این امکان را داده اید تا قبل از ثبت نام در خبرنامه ایمیل تایید را دریافت نمایند.

راه اندازی ایمیل مارکتینگ در وردپرس

تنظیمات فرم و پیام ها

در این بخش تمام تنظیمات به صورت فارسی و گویا می باشد و شما خیلی راحت می توانید نوع پیام را تغییر دهید

راه اندازی ایمیل مارکتینگ در وردپرس

در اخر نیز از شورت کدی که در اختیار شما قرار می گیرد می توانید برای استفاده در برگه بهره بگیرید

[mc4wp_form]

اگر هم می خواهید کد پی اچ پی را در قالب خود استفاده کنید میتوانید از کد زیر استفاده کنید .

<?php if( function_exists( ‘mc4wp_form’ ) ) { mc4wp_form(); }

افزونه ی WooCommerce Export Customer Email

این افزونه بسیار کم حجم و ساده را می تواند برای ایمیل مارکتینگ فروشگاه ووکامرس استفاده نمود با این افزونه شما قادر هستید از تمامی کاربرانی که در سایت ما ایمیل خود را وارد کرده اند پشتیبان تهیه کند و در واقع نسخه ای ذخیره کند. در ابتدا اقدام به نصب و راه اندازی این افزونه کنید بعد از نصب و فعال سازی به قسمت ووکامرس سایت خود مراجعه کرده و بر روی قسمت گزارشات کلیک کنید .

راه اندازی ایمیل مارکتینگ در وردپرس

شما وارد صفحه ی جدیدی می شوید در تب مشتریان بر روی گزینه ی Export customer email کلیک کنید خواهید دید دو گزینه پیش روی شماست .

 

Export customer name : در این زمینه از شما پرسیده می شود که آیا تمایل دارید نام مشتریان را نیز برای شما خروجی بگیرد ؟

Remove duplicate emails: در این گزینه می توانید تعیین کنید که ایمیل های تکراری را به عنوان خروجی به ما تحویل ندهد و از هر ایمیل فقط یک بار در لیست آورده شود.

سپس بر روی گزینه ی Export CSV  کلیک کنید تا ایمیل ها را به صورت یک فایل اکسل در اختیار ما قرار دهد . این فایل در کامپیوتر شما ذخیره خواهد شد .

کار با این افزونه به پایان رسیده است حال باید از سرویس دیگری برای ارسال ایمیل ها اسنفاده کنیم چرا که این افزونه تنها وظیفه ی خروجی دادن از ایمیل ها به ما را داشته است .

ارسال ایمیل با Mailchimp

شما با استفاده از این می توانید این فایل اکسل را ایمپورت کنید و یک لیست بسازید و به آن ها ایمیل خود را ارسال کنید. پس از ورود به سیستم mailchimp بر روی گزینه ی Create list کلیک کنید و یک لیست بسازید سپس قسمت های مختلف را پر کنید تا لیست شما ساخته شود .

 ایمیل مارکتینگ در وردپرس

شما در این سرویس تنها باید از سرویس جیمیل استفاده کنید . پس از ساخته شدن لیست، از گزینه ی Stats بر روی گزینه ی Import کلیک کنید

 ایمیل مارکتینگ در وردپرس

در این مرحله بخاطر فرمت فایلی که خود داریم باید گزینه ی “CSV” را علامت بزنیم .

 ایمیل مارکتینگ در وردپرس

در مرحله ی بعد فایل اکسل خود را انتخاب و آپلود می کنیم

 ایمیل مارکتینگ در وردپرس

حال شما ایمیل های خود را وارد یک سیستم ارسال مارکتینگ کرده اید که هر زمان بخواهید می توانید آنها را ارسال نمایید .

اشتراک گذاری

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *