57 درصد ترافیک گوگل مختص کاربران موبایل: اولویت همچنان با نسخه موبایل

خانه / سئو / اخبار سئو / 57 درصد ترافیک گوگل مختص کاربران موبایل: اولویت همچنان با نسخه موبایل
5 / 5
1
افزایش ترافیک کاربران موبایل در گوگل

57 درصد ترافیک گوگل مختص کاربران موبایل: اولویت همچنان با نسخه موبایل

5 / 5
1

نزدیک به بیست سال قبل وقتی که گوگل اولین بار با کامپیوترهای غول پیکر آن زمان بالا آمد کسی فکر می کرد روزی این موبایل ها باشند که گوی سبقت را از دسکتاپ های اصیل بربایند و خودشان در صدر قرار گیرند؟ موبایل ها خیلی راحت با پیشرفت تدریجی تکنولوژی و معرفی اپلیکیشن های مختلف محبوب شدند. این روند از حدود هفت یا هشت سال پیش شروع شد تا این که اکنون 57 درصد از ترافیک گوگل منحصرا به کاربران موبایل مربوط باشد. حیرت انگیز نیست؟

کاربران موبایل نه فقط یک دستگاه مستقل از کاربران دسکتاپ دارند بلکه شاهد نتایج متفاوت و خاصی هستند. آیا می دانستید نتایجی که یک کاربر موبایل در گوگل مشاهده می کند و رنکینگی که از سایت ها می بیند ممکن است با کاربر دسکتاپ متفاوت باشد؟ تحقیقات نشان داده است که 79 درصد از کلمات کلیدی در یک دستگاه موبایل نسبت به دسکتاپ متفاوت رتبه بندی می شوند. جالب تر این که 47 درصد از این 79 درصد کلمات کلیدی هر یک به ترتیب در جایگاه های یک تا بیستم نتایج گوگل جای دارند.

افزایش ترافیک کاربران موبایل در گوگل

با این اوصاف غفلت از صفحات موبایل و ایندکس آن ها و ارتکاب اشتباهات رایج در سئو نسخه موبایل برای وب سایت های مختلف خیلی گران تمام خواهد شد وقتی که رنکینگ یک صفحه از یک سایت خاص در 35 درصد مواقع در دستگاه موبایل نسبت به دسکتاپ عوض می شود.

افزایش ترافیک کاربران موبایل در گوگل

تمام آمار موجود نشان می دهد که اگر برندی بهینه سازی و سئو دو کانال ارتباطی خود با کاربران یعنی موبایل و دسکتاپ را به صورت همزمان جدی نگیرد شانس رشد را از خود دریغ نموده است.

مطلب پیشنهادی  سئو در سال 2017: مروری بر عوامل موثر در رنکینگ در سال جاری

افزایش ترافیک کاربران موبایل در گوگل

گوگل؛ با کوله باری امکانات برای کاربران موبایل

با توجه به اهمیت روزافزون دستگاه های موبایل و کاربران آن ها جای تعجب ندارد اگر مشاهده کنیم گوگل تغییرات متعددی برای بهبود تجربه کاربری کاربران خود ایجاد کرده و امکانات مختلفی برای آن ها در نظر گیرد. اسکرول بی نهایت کاربران نمونه ای از این امکانات است.

اسکرول بی نهایت به جای دکمه “بعدی”

به زودی کاربران موبایل حین باز کردن صفحات یک سایت در گوشی خود به جای مشاهده دکمه های بعدی یا next با اهرم اسکرولی رو به رو می شوند که آن ها را تا بی کران فضای وب هدایت می کند. بدین ترتیب از این پس در موبایل به جای گزینه بعدی شاهد “نتایج بیش تر” یا معادل انگلیسی آن یعنی See more results خواهیم بود.

در دو تصویر زیر که نمونه تست انجام شده توسط گوگل روی در جستجو انگلیسی عبارت “Uber contact number” می باشند را مشاهده می کنید. در تصویر اول مطابق با قبل کاربران باید با دکمه next یا بعدی صفحات را جا به جا می کردند؛ اما اکنون به جای این دکمه شاهد See more results هستیم.

قبل از تغییرات:

افزایش ترافیک کاربران موبایل در گوگل

بعد از تغییرات:

افزایش ترافیک کاربران موبایل در گوگل

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *