سئو خودکار مطالب وردپرس بدون افزونه

خانه / سئو / تکنیک های سئو / سئو خودکار مطالب وردپرس بدون افزونه
5 / 5
1
سئو خودکار مطالب وردپرس بدون افزونه

سئو خودکار مطالب وردپرس بدون افزونه

5 / 5
1

انجام سئو و بهینه سازی سایت یکی از مهم ترین روش هایی است که سایت بدان نیازمند می باشد البته برای بهینه سازی سئو وردپرس از افزونه های زیادی می توان استفاده کرد که با نصب هر یک از آنها می توان چنین امری را در سایت در اختیار داشت ولی ما می توانیم از طریق کد نویسی نیز این امر را امکان پذیر کنیم .

چه در وب سایت های وردپرس چه دیگر سایت ساز ها و سی ام اس ها موضوع سئو بسیار پر اهمیت و جدی مورد بحث قرار گرفته که ابزار های گوناگونی برای اینکار تولید شده است از افزونه ها و پلاگین های مختلف گرفته تا کد های دستی که میتوان برای سئو از آنها کمک گرفت مهم ترین بخش سئو در وردپرس یا دیگر سایت ها رعایت اصول های سئو و فاکتور های اساسی آن می باشد مانند عنوان مناسب و توضیحات مناسب که هر چه این دو در جهت تکمیل یکدگیر به صورت حرفه ای تکمیل شود باعث رشد چشمگیر وب سایت خواهد شد برای آنکه توضیحات مناسبی ارائه دهید ابتدا یک محتوای خوب نیاز دارید که با توجه به تراکم کلمات کلیدی و کلمه کلیدی مورد نظر یعنی کلید واژه کانونی برای آن محتوا انتخاب کنید که توضیحات چگونه نوشته شود و عنوان را به چه صورتی پیاده کنید تا بهترین نتیجه را از ارائه مطالب خود بگیرید

اگر در زمینه سئو و بهینه سازی سازی اطلاعات کمی دارید و مبتدی هستید مقاله آموزش صفر تا صد سئو وردپرس را دنبال کنید.

همانطور که میدانید طراحی سایت تنها استارت تجارت آنلاین می باشد و از قدم های کوچک آن برای ایجاد بستر برای کسب و کار آنلاین محصوب می شود و موضوع بعدی فعالیت شما خواهد بود به طوری که همواره در اکثر مقالات به آن اشاره شده است که محتوا درسئو پادشاه است که باید محتوای با کیفیت و یونیک را برای وب سایت خود تولید کنید اما اگر شما هم چندیست محتوای مناسب تولید کرده اید ولی همچنان از ترافیک کمی برخوردار بوده اید بهتر است به بررسی علل آن بپردازید چرا که محتوای یونیک در دراز مدت بسیار عالی جواب خواهد داد از نظر سئو توضیحات و عنوان مطلب اولیت به هر قسمت دیگر دارد چرا که در ابتدا قبل از ورود کاربر به سایت این بخش ها به ایشان نمایش داده می شود که میتواند انتخاب کند و وارد سایت شود سپس محتوای داخل صفحه تمامی این سه مورد باید حول محور کلمه کلیدی کانونی بگردد.

سئو سازی خوکار وردپرس
سئو سازی خوکار وردپرس

سئو خودکار مطالب وردپرس بدون استفاده از افزونه ها

وردپرس قالبیت های کلیدی فراوانی دارد از جمله امکان شخصی سازی قسمت ها و بخش های آن به طوری که میتوان برای هر عملکر وردپرس یک کد نوشت تا با استفاده از آن بتوان سفارشی سازی را به حد کمال برسانیم  همانطور که در بالا به آن اشاره شده است یکی از متا تگ های مهم در سئو که وردپرس در حالت پیش فرض در head سایت آن را فراخوانی می کند ، متای توضیحات (meta description) می باشد این برچسب مهم ترین بخش های سئو یک سایت بوده و برای موتور های جستجو از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . زمانی که شما چیزی را در مرورگر خود سرچ می کنید لینک ها و سایت هایی که در اختیار شما قرار می گیرند دارای توضیحاتی هستند که به آنها متای توضیحات گفته می شود .

مطلب پیشنهادی  لینک های شکسته در سئو: پاسخ به 6 سوال متداول کاربران

برای اینکه بتوانید متای توضیحات را بصورت خودکار در بخش head قالب خود فراخونی کنید باید کد زیر را در فایل functions.php قالب خود درج نمایید . توجه داشته باشید قبل از هر کاری از سایت خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید .

add_action( 'wp_head', 'prefix_meta_desc' );
function prefix_meta_desc() {
if ( ! is_singular() )
return;

$meta = strip_tags( get_post()->post_content );
$meta = str_replace( array( "\\n", "\\r", "\\t" ), ' ', $meta);
$meta = substr( $meta, 0, 155 );

echo "<meta name='description' content='$meta'>";
}

توجه داشته باشید تعداد این توضیحات می تواند هر چند کاراکتر باشد ولی موتورهای جستجو به صورت کلی کوتاه تر از ۱۶۰ کاراکتر را استاندارد خود میدانند . بهترین توصیف متا بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ کاراکتر می باشد.

کد بالا در صورتی به درستی عمل میکنید که تابع wp_head در سربرگ قالب وجود داشته باشد پس اگر قالب را خودتان طراحی کرده اید حتما این تابع را نیز قرار دهید .

اگر میخواهید اینکار را با افزونه انجام دهید میتوانید از افزونه سئو پریمیوم استفاده کنید یا از افزونه All in seo pack به صورت خودکار متا تگ سئو برای شما در نظر گرفت می شود .

برای آنکه سئو خودکار را در وردپرس تکمیل تر کنیم باید به سایر فاکتور های سئو نیز بپردازیم از جمله فاکتور های تاثیر گزار لینک های داخلی در سایت می باشد به صورت که اعتبار صفحات به لینک هایی که از طرف سایر سایت ها و سایت خودمان به آن صفحه شده اند سنجیده می شود پس لینک های سایت اهمیت بالایی دارند چرا که بعلاوه اعتبار دریافتی کاربران را نیز هدایت میکنند توجه به این اصل در تمامی مراحل سئو میتواند به رشد و تعالی ما کمک شایانی کند اصل طراحی وب سایت و ارائه مطالب به کاربران می باشد.

برای انجام لینک سازی خودکار داخلی در وردپرس میتوان از افزونه SEO Smart Links استفاده کرد

ویژگی های افزونه SEO Smart Links

 • خودکار بودن افزونه
 • پیدا کردن خودکار کلمات کلیدی مورد نظر و لینک کردن آنها
 • لینک کردن کلمات کلیدی درون مطالب، صفحات، نظرات و…
 • امکان تعیین Nofollow بودن یا نبودن لینک ها
 • امکان انتخاب باز شدن لینک ها بصورت _blank یا _self
 • امکان تغییر تنظیمات افزونه از پنل مدیریت وردپرس
 • مشخص کردن تعداد لینک ها در هر مطلب یا هر قسمت

نکته مهم برای استفاده از افزونه در بهبود وضعیت سایت این است که باید تنظیم کنید که چه تعداد لینک داخلی بسازد بهتر است این بر روی 3 یا 4 عدد تنظیم شود برای انجام اینکار وارد تنظیمات افزونه شوید و گزینه Max Links را بر روی 3 یا چهار تنظیم کنید.

برای لینک سازی اتوماتیک میتوان از افزونه SEO Post Content Links نیز استفاده کرد علاوه بر آن همانطور که از نام این مقاله پیداست قرار است بدون افزونه کار انجام شود پس به شرح کد مربوط به انجام سئو خودکار با لینک سازی خودکار در وردپرس می پردازیم

مطابق گفته های بالا لینک ها در سئو چه داخلی و خارجی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد اساسا کار لینک ارجاع کاربران به صفحات دیگر می باشد به این ترتیب که برای مثال در سایت دیجی وردپرس ما وب سایت گوگل را لینک کرده ایم تا در صورت نیاز کاربر به وب سایت گوگل مراجعه کند اینجا یک نکته جالب نهفته شده است و آن نام لینک مورد نظر است یعنی انکر تکست آن لینک

مطلب پیشنهادی  جهت بهبود سئو به ستاره دار کردن مطالب در گوگل آری بگویید!

انکرتکست به متنی گفته می شود که لینک شده است به صفحه مورد نظر ببینید اگر به کلمه گوگل لینک دهیم و آن سایت گوگل باشد ما در واقع یک اعتبار با کلمه گوگل به سایت داده ایم و اگر تعداد این لینک ها چه داخلی و خارجی زیاد شوند در موتور های جستجو گر سایت google.com با کلمه کلیدی گوگل رتبه بهتری دریافت خواهد کرد البته سایت گوگل یک مثال است برای ملموس تر شدن ماجرا ما دیجی وردپرس را مثال میزنیم اگر با کلمه کلیدی قالب وردپرس لینک شود به صفحه اصلی در صفحات داخلی شاهد این خواهیم بود که در رتبه بندی های گوگل با کلمه کلیدی قالب وردپرس نتیجه بهتری نیز خواهیم داشت پس انکرتسکت از اهمیت بالایی برخودار می باشد .

میتوان برای لینک دهی اتوماتیک از کد نیز استفاده کرد که برای اینکار لازم است ابتدا وارد فایل توابع پوسته خود شده و کد زیر را درون آن قرار دهید توجه کنید که حتما قبل از انجام هر کاری یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

function link_words($content){

$words=array('وردپرس','طراحی قالب وردپرس');

$links=array(

'<a href="https://digiwp.com ">طراحی قالب وردپرس</a>',

'<a href=" https://digiwp.com ">وردپرس</a>');

$content = str_replace($words,$links,$content);return $content;}

add_filter('the_content','link_words');

add_filter('the_excerpt','link_words');

در کد بالا در متفیر $words و $links آرایه هایی تعریف شده است که مقدار اولی متن یا انکرتکست لینک قرار میگیرد و در مقدار دومی لینک ها قرار میگیرند توجه کنید که لینک ها باید به صورت html  نوشته شوند .

این کد به این صورت کار میکند که ابتدا در محتوا بررسی میکند  اگر چنین کلماتی وجود داشند آنها را به حالت دوم یعنی متغییر $links برگرداند و ما در این متفییر که از نوع آرایه است لینک کلمات و خود کلمات را قرار میدهیم .

همانطور که در بالا گفته شد مهم ترین مسئله ارائه وب سایت به کاربران می باشد به حدی اهمیت موضوع کاربر بالاست که تمامی فاکتور های گوگل برای سئو از همین دلیل سرچشمه میگرد همین بحث توضیحات مناسب برای کابران در حقیقت ما توضیح مناسب مینویسم تا کلیک بالاتری نسبت به سایر نتایج آمده شده در گوگل دریافت کنیم . بارها جستجو هایی داشته اید کدام یک از نتایج بدست آمده نظر شما را جلب کرده است و چه مواردی شما را ترغیب به کلیک میکند و در آخر آن سایتی که شما را مجاب به کلیک و ورود به آن صفحه کرده است چه فاکتوری را رعایت کرده است ؟

اگر با دقت به موضوع فکر کنید و در هنگام جستجوی کلمه ای خاص متوجه خواهید شد که منظور دقیقا چه اتفاقای است شما زمانی که سرچی انجام میدهید در هر صفحه ده نتیجه دارید اولین مورد تاثیر گزار عنوان نتیجه آمده شده است دومین آن توضیحاتی است که به زیر عنوان نمایش داده می شود که ممکن است آن را مطالعه کرده باشید البته در انتخاب سایت اعتبار آن نیز که قبلا وارد سایت شده اید یا خیر نیز نقش اساسی ایفا میکند ما در این فرض که اولین بار است چنین کلمه ای را جستجو میکنید بیان مطلب می پردازیم .

تا به اینجا سئو خودکار وردپرس را با انجام اصلی ترین فاکتور های سئو به پایان رسانیدیم اگر شما هم پیشنهادی برای سئو خودکار یا تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال خواهیم شد از تجربیات شما استفاده کنیم .

اشتراک گذاری

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *