همه آن چه که باید درباره الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار بدانید

خانه / سئو / آموزش سئو / همه آن چه که باید درباره الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار بدانید
همه چیز درباره الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار

همه آن چه که باید درباره الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار بدانید

ارتش گوگل برای رنکینگ و رتبه بندی میلیون ها وب سایت متنوعی که فعالیت های مستمر و غیرمستمر دارند به خوبی تجهیز شده است. الگوریتم های گوگل سربازان آماده رزم این موتور جستجو هستند که در بخشی از فرآیند رتبه بندی وب سایت ها تاثیر می گذارند. الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار از معروف ترین و نام آشناترین الگوریتم های گوگل هستند که کاربران با تغییر و تحولات در هر یک از این الگوریتم ها، نگرانی های زیادی بابت نواسانات رتبه سایت خود پیدا می کنند. اما اصلا منظور از این الگوریتم ها چیست؟

موتور جستجو گوگل از الگوریتم ها برای بازیابی داده ها و نمایش نتایج به هر یک از جستجوها استفاده می کند. در رتبه گذاری صفحات مختلف سایت ها، ترکیبی از تمام الگوریتم های شناخته یا ناشناخته گوگل دست به دست هم می دهند و با سیگنال هایی که تولید می کنند گوگل را یاری می دهند. در سال های اولی که گوگل به تازگی الگوریتم را معرفی کرده بود تغییرات به صورت دوره ای، غیرمنظم و دیر به دیر صورت می گرفت؛ اما اکنون گوگل هر سال یک بار این الگوریتم ها را بازبینی می کند.

در ادامه با سه نمونه از مشهورترین الگوریتم های گوگل یعنی الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار آشنا خواهید شد.

همه چیز درباره الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار

اگر قرار باشد خیلی مختصر این سه الگوریتم را معرفی کنیم باید گفت:

  1. الگوریتم پاندا بخشی از الگوریتم های بزرگ تر است که کیفیت مطالب را می سنجد
  2. الگوریتم پنگوئن مسئول سنجش کیفیت لینک ها است
  3. الگوریتم مرغ ماهی خوار نسل جدیدتری از الگوریتم های گوگل است که به نمایش بهتر نتایج به کاربران کمک می کند. ویژگی های مرغ ماهی خوار از جمله سرعت و دقت بالا او تشابه بالایی با دقت فوق العاده گوگل در جستجو و ایندکس مطالب سایت ها دارد
مطلب پیشنهادی  بررسی تاکتیک های منسوخ شده در سئو

همه چیز درباره الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار

با ما باشید تا با نگاهی جزئی تر هر یک از این الگوریتم ها را بشناسیم!

گوگل پاندا؛ سرباز نظارت بر محتوا

الگوریتم پاندا در رتبه بندی سایت ها، کیفیت مطالب را با دقت بالایی دخالت می دهد. سایت هایی که تا کنون نسبت به رعایت کیفیت در تولید محتوا سایت خود بی توجه بودند از پاندا تاثیر منفی خواهند گرفت. سرباز نظارت بر محتوا پاندا به سایت هایی که اصول کیفی را تولید محتوا به خوبی رعایت کرده اند با بهبود رتبه سایت پاداش می دهد.

همه چیز درباره الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار

در گذشته کاربران به انتشار مطالب بی کیفیت کوتاه عادت داشتند. اکنون پاندا به بخشی از الگوریتم هسته ای گوگل تبدیل شده و به همین دلیل است که امروزه بیش از گذشته روی محتوا تاکید می شود. به علاوه اخیرا زمان به روزرسانی های الگوریتم پاندا اعلام شده است و دیگر تقریبا می دانیم که چه زمانی قرار است یک سایت بازیابی شده یا توسط پاندا جریمه شود.

گوگل پنگوئن؛ سرباز نظارت بر لینک ها

پنگوئن منحصرا روی لینک ها تمرکز دارد؛ و نه بخش دیگر. سایت هایی که بک لینک خریداری می کنند یا از سایت های بی کیفیت نظیر دایرکتوری ها یا وبلاگ های اسپم لینک دریافت می کنند به زودی از چرخه رنکینگ برای عبارات مختلف در سایت خود خارج می شوند.

اغلب سایت ها نباید نگرانی زیادی بابت این الگوریتم داشته باشند؛ مگر این که وبمستر بداند قطعا از یکی از این روش ها استفاده کرده یا متخصص سئو آن سایت تکنیک های اشتباهی را به کار گرفته باشد.

همه چیز درباره الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار

به چند نکته در ارتباط با عملکرد الگوریتم پنگوئن توجه کنید:

  • اگر قبلا سایت خود را با اصول لینک بیلدینگ قانونی و پذیرفته شده توسط گوگل سئو کرده بودید اما اکنون این اصول علیه سیاست های گوگل است حتما مورد اصابت ترکش های این الگوریتم قرار می گیرید.
  • اگر طبق رسوم پیشین سایت ها، از پست مهمان قبلا در سایت خود استفاده کرده اید و هنوز هم این پست ها در سایت شما قرار دارند باید خیلی زود این مطالب را از نظر لینک های داخلی و خارجی بررسی کنید
مطلب پیشنهادی  آینده توضیحات متا در سئو: متا تگ‌های توضیحات هنوز هم اهمیت دارند؟!

مرغ مگس خوار گوگل؛ سرباز پیشتاز در رتبه بندی

بین سه الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار، الگوریتم آخر به عنوان بخشی از الگوریتم اصلی، بزرگ ترین تغییر در سال 2001 در الگوریتم های گوگل محسوب می شود. آن چه که مرغ ماهی خوار را متمایز می کند این است که این الگوریتم مطابق با دو نوع دیگر، صرفا یک الگوریتم اسپم یاب نیست؛ بلکه باعث نمایش نتایج بهتر و مطمئن تری در گوگل می شوند.

همه چیز درباره الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار

اگر با جستجو مفهومی آشنا باشید درک عملکرد این الگوریتم ساده تر خواهد بود. مرغ مگس خوار سرباز گوگل برای جمع آوری اطلاعات بیشتر از عبارت جستجو شده است. انتقال این اطلاعات به هسته مرکزی گوگل باعث نمایش نتایج خیلی بهتری به کاربر می شود.

پر واضح است که این الگوریتم بیش تر برای سایت هایی مثبت و مفید واقع می شود که بیش از هر چیز روی کیفیت، خوانایی، فهم ساده و تاثیرگذاری مطالب خود تمرکز کرده بودند. وب سایت هایی که هزینه بالایی برای تولید محتوا استاندارد پرداخت کردند. هدف گوگل از معرفی چنین الگوریتم، فهمیدن جزئیات خیلی بهتر و بیشتری از عبارت های جستجو شده طولانی تر بوده است. این دسته از جستجوها را بیش تر در جستجو صوتی گوگل یا جستجوهای مفهومی می بینیم.

برای این که از فیلترهای این الگوریتم و تمام سه الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار به خوبی عبور کنید به خوانایی مطالب خود بیشتر توجه کنید.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *