خوب، بد، زشت لینک بیلدینگ در عالم سئو

خانه / سئو / آموزش سئو / خوب، بد، زشت لینک بیلدینگ در عالم سئو
4.5 / 5
2
همه چیز درباره لینک بیلدینگ برای سئو

خوب، بد، زشت لینک بیلدینگ در عالم سئو

4.5 / 5
2

به لطف پیشرفت های اخیر، دیگر تقریبا همه با واژه لینک آشنایی دارند و با داشتن اندک پیشینه ای در مدیریت بلاگ یا وب سایت به خوبی می دانند این لینک ها چه قدر می توانند در ارتقا رتبه هر سایت موثر واقع شوند. با این حال این واژه نام آشنا ابهامات زیادی را برای هر یک از ما وجود آورده است. طوری که با مطالعه یک مقاله تازه در حوزه لینک بیلدینگ تازه متوجه می شویم که تا کنون آب در هاون کوبیده ایم و راه و روش هایمان در ساخت لینک ها از اساس اشتباه بوده است!

به همین دلیل است که پیش از هر چیز ابتدا باید به شناخت کلی از لینک ها برسیم و بدانیم کدام یک از لینک ها تاثیر مثبت و پایداری روی سئو سایت خواهد گذاشت و در عین حال به ترمیم لینک های شکسته بپردازیم. در مطلبی که پیش روی شما قرار گرفته است خوب، بد، زشت لینک بیلدینگ در عالم سئو جز به جز بررسی شده است؛ به امید این که بعد از این آموزش تاثیر مورد انتظار خود را از لینک سازی مشاهده کنید.

همه چیز درباره لینک بیلدینگ برای سئو

شاید باور نکنید اما بر خلاف انتظارتان واقعا در دنیا واقعی لینک ها به سه دسته خوب، بد و زشت تقسیم می شوند. در واقع سطح کیفی لینک ها باعث شده تا آن ها از جهت اهمیت و تاثیری که دارند در این سه طبقه تقسیم بندی شوند که در ادامه با حزئیات هر یک آشنا می شوید.

همه چیز درباره لینک بیلدینگ برای سئو

لینک های خوب

منظور از لینک های خوب پیوندهایی است که به صورت طبیعی تولید شده و عموما قابل مقایسه نیستند. لینک سازی طبیعی زمان و هزینه زیادی را می طلبد. در عین حال لینک هایی که به صورت طبیعی تولید می شوند کیفیت بالایی دارند و رقابت با آن ها برای رقبا شما مشکل می شود. این دسته از لینک ها در لینک بیلدینگ به سه زیردسته تقسیم می شوند:

لینک های سرمقاله

نمونه بارز این زیردسته، لینک هایی است که یک سایت خبری، تحلیلی یا آموزشی تابع قوانین کپی رایت، لینک وب سایت شما را بعد از نقل قول یکی از مطالب سایت در پست خود می گنجاند. این شکل از لینک ها در زمره طبیعی ترین لینک ها که اثربخشی خیلی بالایی نیز دارند قرار می گیرند.

مطلب پیشنهادی  5 اشتباه در کسب درآمد از سایت که سئو را به نابودی می‌کشاند

نمونه مشابه آن مربوط به لینک هایی می شود که در اثر ارتباط نویسنده با شما شکل می گیرند. مثلا اگر در زمینه سئو وردپرس فعالیت می کنید کافی است وب سایت همکار یا وب سایتی که قصد معرفی یکی از امکانات وردپرس را دارد نامی از شما به عنوان نگارنده، طراح و مدیر یکی از وب سایت های معروف فارسی به میان آورد. در این حالت یکی از شکل های طبیعی لینک بیلدینگ را شاهد خواهیم بود.

همه چیز درباره لینک بیلدینگ برای سئو

لینک های موجود در پست های مهمان

پست های مهمان از نظر ارزش در لینک بیلدینگ در جایگاه پایین تری قرار می گیرند؛ اما به دو دلیل همچنان معتبر خواهند بود:

  1. گوگل به خوبی می داند که پست توسط شخص ثالث تهیه شده است
  2. اگر رویکرد تولید لینک در این پست ها وجود داشته باشد می توان در رنکینگ به آن ها امیدوار بود

ثبت لینک در وب دایرکتوری های معتبر

در تولید لینک های طبیعی یا غیرطبیعی تا چه حد با وب دایرکتوری ها آشنا هستید؟ دایرکتوری های منبعی باز از تمام مراجع موجود در وب بر اساس دسته بندی های مشخص می باشند. هنوز هم دایرکتوری ها با وجود این که استفاده از آن ها برای کسب لینک محدودتر از گذشته شده است پرکاربرد می باشند؛ به شرط این که بعد از انتخاب دایرکتوری نکات زیر را رعایت کنید:

  1. حتما به صورت دوره ای و منظم مطلب منتشر کرده و سایت به روزرسانی شود تا توسط گوگل دیده شوید
  2. لینک هایی که از سایت های غیرفعال یا کم فعالیت وارد سایت شده اند را حذف یا هرس کنید

همه چیز درباره لینک بیلدینگ برای سئو

گذشت روزهایی که تطابق انکرتکست را کلمه کلیدی به کاربرده شده در متن تنها شرط رنکینگ بهتر در سئو بود. حالا گوگل به لطف هوش مصنوعی، زرنگ تر از این است که بخواهد با این ترفندهای قدیمی و ساده گوش بخورد. در صورتی که لینک ها توسط خود شما تولید می شوند به انکرتکست ها توجه کنید؛ در غیر این صورت عدم تطابق انکرتکست و کلیدواژه داخل لینک چندان حیاتی نیست.

لینک های زشت

لینک های زشت آن دسته از لینک هایی هستند که به صورت ایده آل به عنوان یک لینک طبیعی و خوب قبلا تولید کرده ایم؛ اما نتیجه و کارایی کافی را به دنبال نداشته اند. تولید این دسته از لینک ها علاوه بر این که هزینه بر بوده است باعث می شود بعدها درگیر پنالتی های گوگل شوید.

مطلب پیشنهادی  راهنما انتخاب کلمات کلیدی برای سایت های فروشگاهی

لینک های زشت هم به صورت مستقل دارای دو زیردسته هستند:

لینک های سایر سایت های غیرمرتبط

این روزها گوگل خیلی سریع می تواند نوع لینک ها و بارمعنایی هر یک از آن ها را تشخیص دهد. بنابراین اگر لینکی از سایت غیرمرتبط وارد سایت شما شده است شک نکنید که در لینک بیلدینگ هیچ تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

لینک های فوتر، هدر و سایدبار سایت

به طور کلی گوگل به لینک هایی که در مناطق خاصی از سایت نظیر فوتر، هدر و سایدبار قرار می گیرند بی توجه است؛ به استثنا چند مورد زیر:

  1. لینک هایی که به مطالب مشابه در یک سایت لینک داده نشده اند و صرفا دو موضوع مختلف را هدف گرفته اند
  2. طراح سایت به نحوی در کدنویسی دست برده باشد که این بخش ها برای گوگل جرئی از بدنه اصلی به شمار روند

همه چیز درباره لینک بیلدینگ برای سئو

لینک های بد

لینک های بد همان پیوندهای پولی هستند که با پرداخت مبلغی از سایت های مختلف می خریم. وقتی که در رادار گوگل برای سئو سایت خود قرار می گیرید هر یک از فعالیت های شما که بر از نظر گوگل بی صداقتی یا تقلب به شمار روند باعث افت رتبه خواهد شد.

زیردسته های لینک های بد عبارتند از:

لینک های پولی

همزمان با شما که با خرید لینک قصد دارید از مشکلات و زحمت های سئو خودتان را معاف کنید افراد بسیار دیگری نیز وجود دارند برای دور زدن گوگل از این لینک ها استفاده می کنند. لینک های ممنوعه شروع یا استارت پنالتی های گوگل خواهند بود.

لینک در بخش نظرات فروم های مختلف

حتما بارها دیده اید وب سایت هایی را که با درج آدرس سایت خود با ترفندهای مختلف در بخش نظرات سعی داشتند به این شکل برای خود بک لینک دست و پا کنند. این عملکرد وب سایت ها در جایگاه خود یک پنالتی بزرگ محسوب می شود؛ چون با این ترفند سعی داشتید اسم ورسم سایت خود را به صورت اسپم در سایت دیگری به صورت ناخواسته رواج دهید.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *