تاثیر تبلیغات بر سئو : تبلیغ در سایت به سئو آسیب میزند؟

خانه / سئو / آموزش سئو / تاثیر تبلیغات بر سئو : تبلیغ در سایت به سئو آسیب میزند؟
4 / 5
2
بررسی تاثیر تبلیغات بر سئو و آثار منفی آن

تاثیر تبلیغات بر سئو : تبلیغ در سایت به سئو آسیب میزند؟

4 / 5
2

فرض کنید به عنوان بازدیدکننده وارد سایت دیجی وردپرس شده اید و به دنبال مثلا مطلب، مثلا تنظیمات سئو در قالب های وردپرس می گردید. چه احساسی پیدا می کنید اگر  یک مشت تبلیغاتی که حتی لحظه ای نسبت به دیدن عنوان آن ها هم کنجکاو نبوده اید روی سرتان خراب شود و شما برای دیدن مطلب هدف خود مجبور به اسکرول کردن آن ها به سمت پایین صفحه باشید، بلکه نهایتا آن چه که به دنبالش بودید خودش را به شما نشان دهد؟! ای کاش مسئله به همین جا ختم می شد! گاهی برای دیدن آن مطلب مجبور می شوید روی تبلیغات هم کلیک کنید و شاهد باز شدن تب های فراوانی باشید که ناخواسته ردیف شده اند. همان طور که می بینید تاثیر تبلیغات بر سئو که در دنیا امروز ما کاربرمحور شده است بیش از این حرف ها است!

در استفاده از تبلیغات وبمستران شک و تردید زیادی دارند. این که قرار است تبلیغات روی سرعت بارگذاری سایت اثر بگذارد؟ استفاده از تبلیغات روی کراول شدن سایت اثر دارد و باعث تغییر رویکرد ربات های گوگل نسبت به سایت ما می شود؟ تا چه اندازه و تحت چه شرایطی می توان تبلیغات را در سایت به کار برد؟

پاسخ سوالات متداول وبمستران را در این مطلب خواهید یافت.

بررسی تاثیر تبلیغات بر سئو و آثار منفی آن

حضور تبلیغات در سایت غیرقابل انکار است. هر سایتی برای تامین هزینه های خود به تبلیغات نیاز دارد. اما این تبلیغات باید تحت شرایط خاصی در سایت ها قرار گیرند تا باعث مشکلات زیر نشوند:

تبلیغات و افزایش سرعت بارگذاری سایت ها

هربار که یک سایت با تبلیغات زیاد بارگذاری می شود یعنی مرورگر باید علاوه بر سرور اصلی، آن تبلیغ را از سرور دیگری نیز دانلود کند. این در حالی است که 47 درصد از کاربران توقع دارند یک سایت حداکثر دو ثانیه بعد از کلیک، به طور کامل بارگذاری شده باشد و 40 درصد دیگر نیز مایل هستند این زمان بیش تر از 3 ثانیه نباشد.

مطلب پیشنهادی  اصول بهینه سازی سایت برای موبایل در سال 2017 (2)

بررسی تاثیر تبلیغات بر سئو و آثار منفی آن

از آن جایی که سرعت، عامل مهمی در رنکینگ است و اکنون همه به دنبال افزایش سرعت سایت وردپرسی هستند باید در استفاده از تبلیغات متعادل عمل کرد. تست تفاوت سرعت بارگذاری سایت در حضور تبلیغات و بدون آن ها هم خیلی ساده است. تنها کافی است از سرویس رایگان Pingdom یا Web Speed Test استفاده کنید و نتایج را در هر دو حالت با هم قیاس کنید.

تبلیغات و افزایش فشار کاری ربات های گوگل!

تبلیغات زیاد در سایت مثل این است که به ربات های گوگل اضافه کار بدهیم و از آن ها بخواهیم زمان بیشتری کار کنند! اصلا می دانستید کراول کردن هر سایت چه قدر طول می کشد؟ هر بار که یک مطلب در سایت کراول و بعد از آن در گوگل ایندکس می شود منابع زیاد مصرف می شود. حال کراول شدن تبلیغات هم به خودی خود منابع خاصی می خواهد که این موضوع سرعت بات ها را به دلیل همان افزایش فشار کاری، کاهش می دهد.

نتیجه چنین فشاری، ترک کردن بات های گوگل و موکول کردن کار سایت شما به زمان دیگری می باشد. دلیل این موضوع هم مشخص است. به هر سایتی منابع محدودی تخصیص داده می شود و این کار به منزله استفاده بیش از حد و زیاده روی در منابع است.

بررسی تاثیر تبلیغات بر سئو و آثار منفی آن

بودجه های کراول در گوگل

گوگل منبع مشخصی را تحت عنوان بودجه در اختیار دارد. بخشی از این بودجه به ایندکس سایت شما اختصاص دارد. البته این مقدار، مشخص نیست و برای هر سایتی بر اساس بار اطلاعاتی مخصوص خودش می باشد. به این شکل که سایت های بزرگ تر به منابع بیشتری نیاز دارند. اما هر بار که خزنده های گوگل، منابع لازم را فراخوانی کنند، یعنی یک قدم به زمان توقف خود نزدیک شده اند!

مطلب پیشنهادی  رقص گوگل یا Google Dance چیست و چه اهمیتی دارد

وبمستر تاثیر تبلیغات بر سئو را با پنالتی های گوگل مشاهده می کند.

نکاتی برای بهینه سازی تبلیغات در سایت

در سال 2016، 6.8 میلیون کاربر آمریکایی از ابزارهای بلاک کننده تبلیغات در مرورگر خود استفاده کرده اند که این آمار در سال 2017 رشد 34.4 درصدی داشته است. با توجه به گستردگی استفاده از این ابزارها، اکنون سایت ها به خوبی قانع شده اند تا سیاست های تبلیغاتی خود را مشابه با آن چه که در ادامه می خوانید تغییر دهند:

  • جلوگیری از پخش خودکار تبلیغات ویدیویی یا اجتناب از قرار دادن تبلیغات در موقعیت هایی که کاربر انتظارش را ندارد
  • کسب اطمینان از این که تبلیغات محتوا اصلی سایت را بلاک نمی کند
  • کسب اطیمنان از این که تبلیغات منجر به انتشار بدافزارها نمی شوند
  • کسب اطمینان از این بابت که تبلیغات سرعت سایت را پایین نمی آورند

بررسی تاثیر تبلیغات بر سئو و آثار منفی آن

اهمیت جایگاه تبلیغات در سئو

عامل سرازیر شدن ترافیک به سایت شما اصل محتوا است؛ نه تبلیغات. منظور از تاثیر تبلیغات بر سئو، تاثیر منفی آن می باشد. در این تاثیرگذاری جایگاه تبلیغات هم مهم است. به طور کلی سمت چپ صفحات و بالا، بهترین موقعیت برای قرار دادن تبلیغات هستند. بالا از این نظر که کاربران برای دیدن محتوا دیگر مجبور به اسکرول صفحه نیستند و چپ به این دلیل که کاربران فارسی زبان کم تر در این قسمت به دنبال محتوا هستند. به این ترتیب از تاثیر منفی تبلیغات بر ترافیک ارگانیک جلوگیری نموده ایم.

اهمیت ساختار تبلیغات در سئو

حتی شکل تبلیغات هم می تواند روی جایگاه فعلی شما اثر بگذارد. تبلیغات باید طوری طراحی شوند که شکل تبلیغ داشته باشند؛ نه این که بخشی از بدنه اصلی محتوا باشند. اگر کاربر روی لینکی کلیک کند و توقع داشته باشد به سمت مطلب دیگری هدایت می شود، اما این لینک او را به سمت تبلیغات بکشاند مطمئنا تاثیرات منفی آن را در سئو سایت خود شاهد خواهید بود.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *