دیدگاه ها در سئو : نحوه مدیریت نظرات برای افزایش بک لینک ها و ترافیک سایت

خانه / سئو / آموزش سئو / دیدگاه ها در سئو : نحوه مدیریت نظرات برای افزایش بک لینک ها و ترافیک سایت
نحوه مدیریت دیدگاه ها در سئو جهت افزایش ترافیک سایت

دیدگاه ها در سئو : نحوه مدیریت نظرات برای افزایش بک لینک ها و ترافیک سایت

سندباکس گوگل را می شناسید؟ یکی از شکایت های پیاپی وبمستران تازه کار بلافاصله بعد از تاسیس یک سایت قرار گرفتن در سندباکس گوگل یا همان تئوری تجربی آزمایشی گوگلی است که وب سایت های نوپا را به مدت چهار پنج ماه تحت نظر قرار می دهد تا از نظر کیفی خود را اثبات کنند. اما چرا شکایت؟ اغلب این وبمستران معتقدند که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در سئو سایت خود به کار گرفته اند و تقریبا در همه چیز، از استراتژی بک لینک ها گرفته تا اصول اولیه بهینه سازی سایت چیزی کم نگذاشته اند. در چنین شرایطی تنها فاکتورهای دور از ذهنی که در اغلب موارد مورد کم لطفی ما قرار گرفته اند باقی می ماننند؛ مثلا دیدگاه ها در سئو و مدیریت آن ها.

دیدگاه ها، نظرات، بازخوردها یا هر چیز دیگری که در سایر سایت ها می بینیم شاید تنها بخش موجود در سایت برای تبادل دیدگاه بازدیدکننده ها و سایر بلاگرها باشد. سیستم های مدیریت وب سایت مدرن تر نظیر وردپرس تا کنون خیلی خوب توانستند این بخش و امکاناتش را مدیریت کنند. با این حال بر خلاف تصورات ما دیدگاه ها در سئو معمولا نادیده گرفته می شوند و کسی به این بخش کوچک پر رفت و آمد کم تر توجه می کند.

در تحلیل امروز خیلی کاربردی می آموزید که چه طور دیدگاه ها در سئو وردپرس می تواند در مدیریت وب سایت جهت افزایش بک لینک ها و ترافیک اثرگذار باشند.

نحوه مدیریت دیدگاه ها در سئو جهت افزایش ترافیک سایت

نحوه مدیریت دیدگاه ها در سئو جهت افزایش ترافیک سایت

کامت شناسی گوگل!

همین امسال بود که خبر فیلتر و حذف شدن کامت های آزاردهنده برای کاربران توسط گوگل منتشر شد. گوگل در اطلاعیه خود اعلام کرد که وبمستران باید نسبت به این بخش توجه بیشتری داشته باشند. حال آن که بسیاری از وب سایت ها نظرات را به عنوان قسمت ناچیزی از یک مطلب مسدود کرده و معمولا به آن اهمیتی نمی دهند. گوگل به وبمستران این نوید را داده تا با ابزار Perspective  بتوانند خیلی راحت تر این بخش را مدیریت کنند و از این پس دیدگاه ها در سئو را نادیده نگیرند.

مطلب پیشنهادی  چه طور از Google Analytics برای آنالیز ترافیک ارگانیک استفاده کنیم؟

مروری بر تاثیرات نامحسوس دیدگاه ها بر سئو

بخش دیدگاه ها یا فروم هایی که به منظور تبادل نظر میان کاربران به کار گرفته می شوند مزایایی دارند که اغلب نامحسوس می باشند:

  • تغییر استایل صفحه: با توجه به تاثیر چیدمان سایت بر سئو، بخش دیدگاه ها می تواند به ایجاد یک ساختار نظام بند در سایت شما کمک کند.
  • تکرار کلیدواژه ها: در بخش نظرات هر کاربر به نسبت موضوع قابل بحث ممکن است از کلمه کلیدی مورد نظر شما استفاده کند و به این ترتیب تعدد تکرار این کلمات بالا و بالاتر رود.
  • تجربه کاربری: در مبحث تجربه کاربری همه چیز به هم پیوسته است. اگر تعامل کاربر با شما در دیدگاه ها بالا باشد مسلما بخش بزرگی از تجربه کاربری به واسط دیدگاه های سایت تحقق یافته است.

نحوه مدیریت دیدگاه ها در سئو جهت افزایش ترافیک سایت

ناگفته نماند که نظرات بیش از این که در سئو به ما کمک کند رابطه مستقیمی با بازاریابی اینترنتی دارد. در موثرترین روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین همواره به نظرات و پاسخ مکرر شما به مشتریان توجه شده است.

استفاده از نظرات برای افزایش بک لینک ها و ترافیک سایت

تاثیر نظرات روی سئو سایت قطعی و حتمی نیست. با این حال با مدیریت پیوسته نظرات و توجه به خواسته های مشتریان حداقل می توانیم مطمئن شویم که در کنار عوامل اصلی، از موارد پیش پاافتاده تر و جزئی تری نظیر کامنت ها غافل نبوده ایم.

بک لینک ها

وب سایت هایی که احساس می کنند ترافیک کافی را از گوگل نمی گیرند و بعد از مدت ها، هنوز هم در سندباکس گوگل تحت ارزیابی قرار دارند باید به دنبال راهی برای کسب اعتبار در موتورهای جستجو باشند. در صورتی که شما در وب سایت دیگری و از طریق بخش کامنت ها، نظر بگذارید در واقع به صورت غیرمستقیم یک بک لینک را برای سایتتان ایجاد کرده اید. توصیه می کنیم حتما آموزش مدیریت بک لینک ها را مطالعه کنید.

مطلب پیشنهادی  حواستان به این اشتباهات در سئو و تجارت الکترونیک باشد!

نحوه مدیریت دیدگاه ها در سئو جهت افزایش ترافیک سایت

ترافیک سایت

هر کسی که زیر یک مطلب از سایت نظر می گذارد در واقع یک بک لینک از خود به جای گذاشته است. دقت کنید که به صورت تصادفی و رندوم در هر صفحه از هر سایتی نظر نگذارید. تنها در صورتی نظرات شما مورد توجه گوگل واقع می شود و اثر واقعی خود را روی ترافیک می گذارد که مطلب مرتبط و سایت معتبر باشد. ارتباط یکی از کلیدی ترین بخش هایی است که قبلا در ستاره دار کردن مطالب در سئو نیز در باب آن صحبت کرده ایم.

ارتباط با مشتریان

شروع ارتباط کمی دشوار است. معمولا بخش تماس با ما در صفحه اول سایت به چشم هر کسی می خورد اما کم تر کسی مایل است از همان اول از طریق تماس تلفنی یا راه های دیگر وارد شود. بنابراین نظرات در خط مقدم ارتباطی ما و مشتریان قرار می گیرند تا موانع را جهت برقراری یک اتصال پایدار و همیشگی از بین ببرند.

ویژگی مهم نظرات آن روند رشدی است که تقریبا بعد از مدتی از کنترل ما خارج می شود. به عنوان مثال کاربری که ببیند در یک سایت زودتر و بهتر از سایت های دیگر درباره مشکلاتش جواب می گیرد همان سایت را برای بیان کردن مسائل خود انتخاب می کند. این انتخاب آغاز افزایش ترافیک سایت و تعاملی خواهد بود که ما در سئو به دنبال آن هستیم.

نحوه مدیریت دیدگاه ها در سئو جهت افزایش ترافیک سایت

شناخت برند

تولید محتوا توام به توجه به بخش نظرات به خودی خود جایگاه شناخته شده و مناسب را برای هر برند به همراه می آورد. به مرور زمان که برند از طریق بخش نظرات شناخته شود، حتی اگر کاربری در سایت شما نظر نگذارد باز هم به واسطه شناخته شدن برند برای گوگل شما همیشه نزد گوگل جایگاه ویژه خواهید داشت.

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =