8 فاکتوری که نشان می دهد روش های سئو سایت شما اشتباه بوده است

خانه / سئو / آموزش سئو / 8 فاکتوری که نشان می دهد روش های سئو سایت شما اشتباه بوده است
مواردی که نشان می دهد روش های سئو سایت شما اشتباه بوده است

8 فاکتوری که نشان می دهد روش های سئو سایت شما اشتباه بوده است

حتی اگر با آخرین استراتژی های سئو سال پیش بروید بالاخره پیش می آید شما هم با وجود استخدام نیرو انسانی برای بهینه سازی سایت، با شکست رو به رو شوید و نتیجه دلخواه را کسب نکنید. در چنین موقعیت هایی اولین و تنها چیزی که به ذهن می رسد ناکارآمدی روش های سئو سایت است. حتی وقتی که احساس کنید با عملکرد اشتباهتان سرمایه ای که بابت سئو اختصاص داده اید را آتش زده اید و باز هم بی نتیجه بوده هنوز هم کورسوی امیدی وجود دارد!

در طول روند سایت، فاکتورهای زیادی وجود دارد که به ما به عنوان کارشناسان سئو نشان می دهد تا کنون طرح ها و نقشه هایمان بی فایده و حتی اشتباه بوده است. کافی است به این فاکتورها که در ادامه بیشتر درباره آن ها بحث خواهیم کرد بیشتر دقت کنیم.

مواردی که نشان می دهد روش های سئو سایت شما اشتباه بوده است

پیش از مطالعه این پست توصیه می کنیم حتما یک بار به متداول ترین اشتباهات در سئو و تجارت الکترونیک نگاهی بندازید تا آگاهانه و بهتر متوجه فاکتورهایی که در ادامه بررسی می شوند شوید.

مواردی که نشان می دهد روش های سئو سایت شما اشتباه بوده است

کمپین های تبلیغاتی ضعیف

سال ها قبل بدون فعالیت در زمینه بازاریابی اینترنتی هم می شد جز ده رتبه اول گوگل شد؛ اما اکنون چنین چیزی خیال خام است و بس! اکنون از لینک بیلدینگ تا کسب لینک و کلمات کلیدی دو رکن اساسی در ایجاد کمپین های مختلف هستند. کمپین های تبلیغات آنلاین تا کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی از عوامل مهمی هستند که نشان می دهند روش های سئو سایت شما تا کنون درست بوده است.

حالا می توانید قضاوت کنید. به اندازه کافی در ساخت و مدیریت چنین کمپین هایی موفق بوده اید؟

پیاده سازی قوانین و اصول اولیه در سئو

اگر تا به این لحظه در انتخاب راه و روش صحیح دو به شک بوده اید، زمان کافی برای یادگیری یا پیاده سازی موارد سئو نداشتید، از این که روش های انتخابی شما جواب بدهد یا نه مطمئن نبوده اید  جایز است که به روش های سئو سایت خود در حال حاضر شک کنید!

مطلب پیشنهادی  استفاده از قابلیت کنسول جستجو در Yoast SEO

مشکلات عدیده مرتبط با ساختار و اجرا سایت

اخیرا سرویس های ارزیابی نوینی در فضای وب به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته که قادر هستند حتی تا 700 فاکتور کلیدی در اجرا سایت و ارزیابی کیفیت آن را مورد سنجش قرار دهند. برخی از مواردی که به صورت کلی در ارزیابی ساختار و اجرا سایت بررسی می شوند عبارتند از:

 1. نحوه چیدمان سایت
 2. میزان دسترسی به سایت
 3. لینک های شکسته در سایت
 4. سازگاری و تطابق برای مرورگر؛ به این شکل که مواردی نظیر HTML ،CSS و اسکریپت های جاوایی که در مرورگر های متداول بین کاربران اجرا نمی شوند شناسایی می شوند
 5. میزان بهینه بودن سایت به صورت نسبی از دید بینگ و گوگل

مواردی که نشان می دهد روش های سئو سایت شما اشتباه بوده است

تغییرات مثبت ناگهانی و دور از انتظار!

موفقیت واقعی هرگز یک شبه حاصل نمی شود! هر زمان که تغییرات خاصی را در سایت خود اعمال نموده اید باید به صورت طبیعی منتظر ربات های گوگل بمانید تا بازگشته و مجددا این تغییرات را مورد بررسی قرار دهد. این تغییرات برای موتورهای جستجو کافی نیست و هر سایت در کنار انجام تمام توصیه ها باید به کسب اعتبار در فضای وب بپردازد.

از آن جایی که معمولا تغییرات مثبت برای وب سایت ها سریع اتفاق نمی افتد، در صورتی که شما با این تحولات نه چندان امیدیخش رو به رو شده اید دست به کار شوید؛ چون نشانه خوبی نیست. حتی اگر:

 1. هر یک صفحه از سایتتان را با کلمه کلیدی مرتبط به صورت اختصاصی سئو کرده باشید
 2. برای هر یک از نیازهای احتمالی کاربران خود یک مطلب اختصاصی و بهینه تولید کرده باشید
 3. مشکلات فنی مربوط به اجرا صفحات را حل کرده باشید

عدم توجه به مشتری مداری در سئو سایت

یکی از عواملی که باعث می شود تحقیق کلمات کلیدی در سئو اهمیت یابد مشتری مداری است. اغلب فروشگاه های اینترنتی ایرانی به جز تعداد محدودی که پرطرفدار شده اند روی محصول خود متمرکز هستند تا مشتریان. غافل از این که فروش محصولات ما در هر سایت ناشی از فروش وب سایتمان در صفحه نتایج گوگل به کاربران است. به عبارت دیگر این نتیجه گوگل است که برای ما سودآوری داشته؛ نه محصولی که قرار است عرضه کنیم.

مطلب پیشنهادی  سئو در سال 2018: مروری بر تغییر و تحولات محتمل در سال آینده

مواردی که نشان می دهد روش های سئو سایت شما اشتباه بوده است

محتوا، عناوین و تگ های از مد افتاده!

حالا که شیوه مرور محتوا توسط گوگل مدرن تر از همیشه و با بهره گیری از هوش مصنوعی است، تمرکز روی اصل محتوا به جای سرگرم شدن با کلمات کلیدی و اولویت بندی آن ها حرف اول و آخر را می زند. از طرفی بررسی ها نشان داده رنکینگ یا رتبه بندی صفحات اکنون بر اساس ظهور قطعی کلمات کلیدی در عناوین یا برچسب های یک صفحه صورت نمی گیرد. به عبارت دیگر محدود کردن محتوا برای به کارگیری کلمات کلیدی عینا در عنوان و سایر بخش ها تقریبا متدی از مدافتاده و منسوخ است.

مطالب کوتاهی که اسپم تلقی می شوند

شاید تعجب کنید اما بعید نیست برخی از مطالب 300 تا 500 کاراکتری در وب سایت هایی که هنوز برای گوگل معتبر شناخته نشده اند اسپم تلقی شده و درگیر پنالتی های گوگل شوند. به تصویر زیر که مربوط به یکی از پیغام های موجود در سرویس کنسول جستجو گوگل مربوط به یک سایت است دقت کنید:

مواردی که نشان می دهد روش های سئو سایت شما اشتباه بوده است

اکنون مقایسه های زیادی بین محتوای 1000، 2000، 500، 350 و بیشتر یا کم تر از این مقادیر توسط وب سایت های مختلف انجام شده است. خبر خوب این که به زودی مقایسه بهترین طول محتوا را از نظر سئو در دیجی وردپرس منتشر می کنیم؛ اما اکنون با اطمینان اعلام می کنیم که مطالب کوتاه یکی از مواردی هستند که نشان می دهند در روش های سئو سایت خود اشتباه کرده اید.

استفاده از لینک های پولی در سئو سایت

هر چند که هنوز لینک ها در سئو پراهمیت ترین مبحثی هستند که بررسی می کنیم اما بعد از الگوریتم پنگوئن و مطرح شدن لینک های اسپم همه چیز متحول شد. از این رو مدیریت بک لینک ها نسبت به قبل اهمیت ویژه تری یافت.

با توجه به این که اکثر لینک های پولی، از کیفیت چندانی برخوردار نیستند اگر اکنون استفاده از این لینک در زمره روش های سئو سایت شما قرار دارد باید در متد کار خود تجدیدنظر کنید.

اشتراک گذاری

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *